Instagram hesabınız kendi kendine başka hesapları takip ediyor ise bunun belli sebepleri vardır. Bu sorunun nedeni genellikle kullandığınız Instagram yan uygulamalarıdır. Bu uygulamalar bazen bize yarar sağlarken aynı zamanda verdiğimiz yetkileri kullanarak diğer hesapları takip etmemize sebep olmaktadır.

Instagram hesabınızın sizin kontrolünüz dışında başka hesapları takip etmesini önlemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Bilgisayar üzerinden instagram.com sitesine giriş yapın.
 • Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek Instagram’da oturum açın.
 • Sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayın.
 • Açılan sayfan Profili Düzenle (Edit Profile) seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada Sol menüde bulunan Uygulamaları Yönet (Manage Applications) seçeneğini seçin.
 • Burada kullanmış olduğunuz Instagram yan uygulamalarını göreceksiniz. Instagram’da otomatik olarak diğer hesapları takip etmenizin nedeni bu uygulamalardan biri veya birileridir.
 • Güvenirliğinden şüphe ettiğiniz (bizce hepsi şüpheli) uygulamaların yanında bulunan Erişimi İptal Et butonuna tıklayın.

instagram-erisimi-iptal-et

 • Şifreniz çalınmış olabileceği için şifrenizi değiştirin. Şifrenizi değiştirmek için yine sol menüde yer alan Şifreyi Değiştir menüsünü kullanın.

instagram-sifre-degistir

 • Otomatik olarak takip ettiğiniz kişileri bulun ve takibi bırakın.

Telefonunuzdan yeni şifreniz ile Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 

Paylaş

19 yorum

 1. Benimde aynı şekilde belirli kişileri takip ediyor hesabın açık ama ben telefonumdan sildim kullanmıyorum nasıl takip edebilir

 2. Hocam bence bu instegramın büyük bir açığı var aynı şey yotubede var adam hiç bir yere girmedim diyor tak şifreyi patlatıyorlar bu hacerlar arasında viral olmuş yok şukadar takipçili hesabı patlattım falan filan sizin yazdıklarını ürünlerin yanında verilen kullanım klavuzu gibi faydasız . Başka bir şeyler var hocam uyandırayım sizin bu sizin bahsettiğiniz şeylerin dışında açıklar var bu piçler bot gibi bir program yazıyor nasıl oluyorsa bir şekilde sildiğin takipçi geri geliyor .
  Ben instegramda kesinlikle takipçi kasacak bir şey yapmadım herhangi 3. parti bir uygulamayada bilgileri vermedim . herhangi bir programda extradan yüklemedim ayrıca mac kullanıyorum telefondanda iphone nasıl oluyorsa kendi kendine 300 kişiyi takip ediyormuşum saçmalık hiç bir uygulamada kullanıma açık değil bu adamlar başka bir yerden yürüyorlar ya takip ettiğimiz kişiler üzerinden bir şeyler yapıp bir numara çeviriyorlar şifremide en güçlü moda aldım yine saçma salak durumlar ayrıca instegramdada bir tane bir şey paylaşmıslığım yok sadece bakıyorum begeni vs.

Yorumdan çık