Instagram’ın sevilen özelliklerinden biri olan hikayeye şarkı ekleme özelliği nihayet Türkiye’deki kullanıcılara da sunuldu. Bu yazımızda instagram hikayeye şarkı ekleme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Türkçe şarkı arama, instagram hikayeye kayan yazı şeklinde şarkı ekleme gibi tüm detaylar yazımızda.

Instagram uzun bir süredir Story ye müzik ekleme özelliğini diğer ülkelere sunmuştu. Ancak maalesef bu özellik Türkiye’de kullanılamıyordu ve şarkı ekleyen kişilerin hikayelerinde “instagram music isn’t available in your region” mesajı çıkıyordu. Ancak artık Türkiye’de de instagram hikayeye müzik ekleme özelliği geldi.

Instagram Hikayeye Şarkı Ekleme

  • Instagram uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan Kamera simgesine dokunarak Hikaye Ekleme bölümünü açın.
  • Hikayenizi oluşturun. (Yazı, Fotoğraf, Video, Boomerang vb.)
  • Ekranın üst kısmından Etiket simgesine dokunun.
  • Açılan etiket sayfasında Müzik seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Senin İçin ve Göz At sekmelerinden şarkı seçebilir veya Ekranın en üst kısmında yer alan “Müziklerde Ara” bölümüne şarkı veya şarkıcı adı yazarak Türkçe ve Yabancı şarkıları arayıp instagram hikayesine paylaşabilirsiniz.

instagram hikayeye sarki ekleme

NOT: Eğer instagram hikayede sadece şarkı paylaşmak istiyorsanız, hikaye kısmında “Oluştur” sekmesine gelin ve üstte yer alan Etiket simgesine dokunup Müzik seçeneğini seçin.

instagram hikaye olustur muzik paylasma

Instagram Hikayede Şarkı Sözlerini Kayan Yazı Şeklinde Paylaşma

Yukarıdaki gibi instagram hikayede paylaşacağınız şarkıyı seçtikten sonra ekranın alt kısmında yer alan seçeneklerden şarkının nasıl paylaşılacağını belirleyebilirsiniz. Buradan farklı fontlarda şarkıyı kayan yazı şeklinde belirleyebilir veya albüm fotoğrafı olarak paylaşabilirsiniz.

instagram hikayede kayan yazi sarki paylasma

Şarkının Belirli Bir Bölümü Nasıl Paylaşılır?

Yine yukarıda anlattığımız gibi hikayede paylaşmak istediğiniz şarkıyı seçtikten sonra ekranın en altında yer alan kısmı ileri geri sürükleyerek şarkının paylaşmak istediğiniz bölümünü seçebilirsiniz.

instagram hikayede sarkinin belli bir kismini paylasma

Instagram hikayelerde şarkı paylaşma konusunda tüm sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık