Instagram, resmi bloğu üzerinden yaptığı paylaşımda, Hikayelere Link ekleme özelliğini tüm kullanıcılara açtığını duyurdu. Bildiğiniz gibi daha önce hikayeye link ekleyebilmek için en az 10000 takipçi olması veya doğrulanmış hesap şartı vardı. Artık bu şart kaldırıldı ve link ekleme özelliği tüm kullanıcılara açıldı.

Instagram’da artık tüm kullanıcılar hikayelerine bağlantı (link) ekleyebilecek. Böylece paylaştığınız bir hikayeye, kendi sitenizin, blogunuzun, youtube kanalınızın veya başka bir sitenin URL’sini ekleyebilirsiniz. Yukarı kaydır özelliğini kullanan takipçileriniz bu bağlantıya gidebilecekler. Buna ek olarak, Bağlantı çıkartmaları, herhangi bir etkileşime izin vermeyen hızlıca kaydırılan bağlantı Hikayelerinin aksine, Hikaye görüntüleyenlerin buna yanıt vermesine ve hesapla etkileşime girmesine olanak tanıyor.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Eklenir?

Instagram hikayenize bir bağlantı eklemek için Bağlantı etiketini kullanın. İnsanlar çıkartmaya dokunduğunda bağlantıya yönlendirilecekler.

Bağlantı çıkartması eklemek için:

  • İçeriği yakalayın veya hikayenize yükleyin.
  • Üst gezinme çubuğundan çıkartma aracını seçin
  • İstediğiniz bağlantıyı eklemek için “Bağlantı” etiketine dokunun ve “Bitti”ye dokunun.
  • Çıkartmayı hikayenize yerleştirin – diğer çıkartmalarımız gibi – ve renk çeşitlerini görmek için çıkartmaya dokunun.

instagram hikayeye link ekleme

Instagram yaptığı açıklamada, takipçilerinizin bağlantınıza dokunduğunda ne göreceğinin net olması için çıkartmayı özelleştirmenin yolları üzerinde çalıştığını da belirtti.

Ayrıca, web sayfasını açmak için Hikaye’de yukarı kaydırdığınız bağlantı özelliğinden farklı olarak, URL’yi ziyaret etmek için Bağlantı etiketine dokunmanız gerektiğini unutmayın. Sosyal medya şirketi Instagram, “nefret söylemi ve yanlış bilgilendirme gibi şeyleri veya Topluluk Kurallarımızı ihlal eden diğer içerikleri tekrar tekrar paylaşan yeni hesapların ve hesapların Bağlantı etiketine erişimi olmayacağını” söyledi.

Instagram hikayeye bağlantı ekleme özelliği yeni güncelleme ile kullanıcılara kademeli olarak sunulmaya başlandı. Bunun için uygulamayı güncelleyin. Özellik henüz size gelmemişse merak etmeyin yakın zamanda gelecektir.

Paylaş.

Yorum Yap