Instagram hikayeler yüklenmiyor sorunu yaşayanlar için 8 çözüm yöntemi anlatacağız. Bunlardan biri elbette sorununuzu çözecektir. Anlattığımız çözüm yöntemlerini sırasıyla deneyin ve eğer işe yaramazsa bir sonraki çözüm yöntemini deneyin. Şimdi gelin instagram hikayeler yüklenmiyor sorunun çözüm yöntemlerini adım adım anlatalım.

1.İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Instagram Hikayeleriniz yüklenmiyorsa yapmanız gereken ilk şey internet bağlantınızı kontrol etmektir. Hücresel veriyi kullanıyorsanız, Wi-Fi’ye geçiş yapın, tersi şekilde Wi-Fi’ye bağlıysanız wifiyi kapatın ve hücresel veriyi kullanın. Ayrıca internet tarayıcısını açıp bazı sitelere girerek internetinizi kontrol edin. Eğer tarayıcı üzerinden de internet bağlantısı yoksa sorun instagram’da değil, internet bağlantınızdadır.

2.Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonu yeniden başlatmak, telefonu kapatıp açmak yaşanan birçok sorunu çözmenin en basit adımıdır. Telefonunuzu yeniden başlatın ve instagram’da hikayelerin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Sorun devam ediyorsa üçüncü adıma geçin.

3.Genel Bir Instagram Aksaklığı Olup Olmadığını Kontrol Edin

Instagram’da yaşadığınız çoğu sorun aslında genel bir sorundan kaynaklanmaktadır. Yani sizin yaşadığınız sorunu diğer tüm kullanıcılar da yaşamaktadır. Böyle bir durumda biraz sabırlı olup instagram mühendislerinin sorunu çözmesini beklemeniz gerekir.

4.Instagram’ı Durdurmaya Zorlayın

Telefonun Ayarlar bölümüne giderek Instagram’ı Durmaya zorlayın ve uygulamaya tekrar giriş yapıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Instagram yolunu izleyip ekranın sağ alt köşesindeki Durmaya Zorla seçeneğini seçin.

instagram durmaya zorla

iPhone’da parmağınızı aşağıdan yukarı kaydırın ve parmağınızı uygulama üzerine basılı tutarak uygulamayı kapatmaya zorlayabilirsiniz. Daha sonra uygulama penceresini yukarı kaydırak uygulamayı kapatabilirsiniz.

5.Oturumu Kapatın ve Tekrar Instagram’a Giriş Yapın

Instagram’dan çıkış yapın ve tekrar giriş yapın. Bunun için ınstagram’da profil sekmesine gidin. Ekranın sağ üst köşesindeki hamburger menüye dokunun ve menüden Ayarlar seçeneğini seçin. Açılan sayfanın altında yer alan …’dan Çıkış Yap seçeneğini seçin.

instagram cikis yap

6.Instagram Uygulamasının Önbelleğini Silin

Uygulamaların önbelleklerini silmek çoğu sorunun olduğu gibi instagram hikayelerinin yüklenmemesi sorununu da çözebilmektedir. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama oyunu izleyin ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan Önbelleği Temizle seçeneğine dokunun.

instagram onbellegi temizle

7.Instagram Uygulamasını Güncelleyin veya Yeniden Yükleyin

Instagram sürekli güncelleme almaktadır. Ve bazen güncel olmayan sürümlerde sorunlar yaşanabilmektedir. Bundan dolayı uygulamanızı sürekli güncelleyin. Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden, iPhone kullanıcıları ise App Store üzerinden Instagram uygulamasını güncelleyebilirler.

Eğer hali hazırda en güncel sürümü kullanıyorsanız, o halde instagram uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve tekrar yükleyin.

8.Instagram Destek ile İletişime Geçin

Eğer yukarıdaki çözüm yöntemlerini denediğiniz halde halen instagram hikayeler yüklenmiyor ise instagram destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Bunun için Instagram uygulamasını açın. Ayarlar > Yardım > Report a Problem yolunun izleyin ve açılan pencerede Sorun Bildir seçeneğini seçin.

instagram sorun bildir

Yukarıdaki çözüm yöntemlerinden birinin sorununuzu çözdüğünü düşünüyoruz. Eğer sizde aynı sorunu yaşıyorsanız bize yorum kısmından yazabilirsiniz. Ve tabi siz de kendi çözüm yönteminizi anlatabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık