Instagram’ın Hikayeyi gizleme özelliği sayesinde belirlediğiniz takipçilerinizden hikayelerinizi gizleyebilirsiniz. Takipçileri engellemeye alternatif olarak geliştirilen instagram hikaye gizleme özelliği sayesinde kişi sizi takip etmeye devam eder, paylaşımlarınızı ve gönderilerinizi görebilir ancak paylaştığınız hikayeleri göremez. Hikaye gizlemeyi, takipçilerinizin profil sayfasından tek tek yapabileceğiniz gibi, kendi profil ayarlarınızdan toplu olarak da yapabilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

  • Sadece bir kişiden hikayelerinizi gizlemek istiyorsanız, o kişinin profil sayfasına gidip sağ üstteki … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Hikayeni gizle seçeneğini seçin.instagram hikaye gizleme

Instagram Toplu Hikaye Gizleme

  • Toplu olarak hikaye gizlemek istiyorsanız Profil sayfanızı açıp sağ üstteki üç çizgiye dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin ve açılan ekranda Hikaye seçeneğine dokunun.
  • Hikayeyi Gizle seçeneğine dokunun ve açılan takipçi listenizden, hikayelerinizi gizlemek istediğiniz kişileri seçin.
  • Böylece paylaştığınız hikayeler bu kişilere gösterilmeyecektir.instagram hikaye gizleme toplu

Instagram Hikaye Gizleme Kaldırma

Instagram hikaye gizlemeyi kaldırmak için iki farklı yol izleyebilirsiniz. Paylaştığınız bir hikayede, sağ alt köşedeki … üç noktaya (Daha Fazla) dokunup Hikaye Ayarları seçeneğini seçin.instagram hikaye gizleme kaldirma 1

Veya Profil sayfanızda sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunup Ayarlar > Gizlilik > Hikaye yolunu izleyin.

Hikayeyi Gizle seçeneğini seçin ve açılan listeden hikayelerinizi gizlediğiniz kişileri kaldırmak için kişiye dokunun. Böylece hikaye gizleme iptal edilir.

Instagram hikaye gizleme sorunu yaşıyorsanız veya sorularınız varsa bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık