Birçok instagram kullanıcısı, instagramdan çıkış yapamıyorum, instagram çoklu hesaptan çıkış yapamıyorum veya instagramdan çıkış yaptığım hesap gözüküyor gibi sorunlar yaşıyorlar. Bu yazımızda instagramdan çıkış nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla anlatacağız.

Bildiğiniz gibi artık instagram uygulaması üzerinden birden fazla hesaba giriş yapılabiliyor ve tek tıklamayla hesaplar arasında geçiş yapılabiliyor. Instagram’a yeni gelen güncellemelerle Giriş Bilgilerini Kaydetme, Çoklu Hesap Girişi ve Giriş Bilgilerini Hatırlatma özellikleri geldi. Yani bir hesabınıza giriş yaptığınız zaman, eğer diğer hesaplarınızda giriş bilgilerini hatırlama veya Çoklu Hesap Girişi özelliği aktifse, otomatik olarak o hesaplarda birlikte açılıyor. Böyle olunca hesaptan çıkış yapsanız da instagram uygulamasını silip tekrar yükleseniz de, bir hesaba giriş yaptığınızda otomatik olarak diğer hesaplarınız da açılıyor.

Şimdi gelin yeni güncellemeler sonrası instagram hesabından çıkış yapma nasıl yapılır adım adım anlatalım.

Instagram Hesaptan Çıkış Yapma

  • Öncelikli olarak oturum açtığımız tüm instagram hesaplarının Giriş Bilgilerini Kaydet özelliğini iptal edeceğiz. Bunun için Profil sayfasında ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun ve açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin. Güvenlik seçeneğini seçin. Giriş Bilgilerini Kaydetme seçeneğini seçin ve açılan sayfadan sürgüyü çekerek bu özelliği pasif hale getirin. Bu işlemi oturum açtığınız tüm hesaplarınız için tek tek gerçekleştirin.

instagram giris bilgilerini kaydetme

  • Daha sonra Giriş Bilgileri bölümünden Çoklu Hesap Girişi bölümüne gelip bu özelliği pasif hale getireceğiz. Bunun için Ayarlar bölümünü açıp Giriş Bilgileri seçeneğini seçin. Çoklu Hesap Girişi özelliğini devre dışı bırakmak için hesabın yanındaki onay işaretine dokunun ve açılan menüden Kaldır seçeneğini seçin.

instagram coklu hesap girisi

  • Son olarak çıkış yapmak istediğiniz hesaptan Ayarlar > Çıkış Yap olunu izleyin. Çıkış yapmak istediğiniz hesapları seçip Çıkış Yap butonuna dokunun. Açılan Tüm Hesaplardan Çıkış Yap sayfasında Giriş Bilgilerini Hatırla sekmesi altında yer alan tüm hesaplar için özelliği pasif hale getirin ve Tüm Hesaplardan Çıkış Yap seçeneğini seçin.

instagram cikis yapma

Yukarıdaki işlemleri yaptığınız halde yine de instagram hesabından çıkılmıyorsa, yukarıdaki işlemleri tekrar yapın daha sonra telefonun Ayarlar bölümünden instagram uygulamasını tamamen silin (uygulamayı tamamen silin yani verileri de dahil tüm bilgileri silin) ve instagram uygulamasını tekrar yükleyin.

Paylaş.

1 Yorum

  1. çekilişler için hesabımdan 2 fake hesap açmıştım. ama bir süre sonra uygulamayı sildim.
    uygulamayı tekrar yüklediğimde sadece ana hesabımduruyordu. hiçbir yerde yedek hesabına geç vs vs diye bir şey yazmıyor.

Yorum Yap