Instagram’da paylaştığınız gönderilerin başkaları tarafından gözükmesini istemiyorsanız instagram hesabını gizleyebilirsiniz. Instagram hesap gizleme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Kişisel hesaplarda hesap gizleme özelliği bulunmakta ancak işletme ve içerik üretici hesaplarında hesap gizlenememektedir. Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiği yazımızda.

Instagram kişisel gizliliğe önem veren bir sosyal medya platformudur. Geniş kitlelere hitap etmek ve yüksek takipçi sayısına ulaşmak isteyen birçok kullanıcı hesaplarını herkese açık yapmaktadır. Ancak sadece kendi çevresi ile etkileşimde olmak isteyen kişiler gizli hesap tercih etmektedir. Instagram hesabını gizlemek isteyenler için instagram hesap gizleme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız.

Instagram Hesap Gizleme

  • Instagram hesabınızı gizlemek için öncelikle Kişisel Hesap kullanıyor olmanız gerekmektedir. İşletme hesapları ve İçerik Yönetici hesapları herkese açık olarak kullanılmaktadır. Eğer işletme hesabı veya içerik üretici hesabı kullanıyor ve instagram hesabını gizlemek istiyorsanız öncelikle hesabınızı kişisel hesaba çevirmeniz gerekmektedir. Bunun için Ayarlar > Hesap yolunu izleyin ve Kişisel Hesaba Geçiş Yap seçeneğini seçin.

instagram kisisel hesaba gecis yap

  • Instagram uygulamasında Profil sekmesine gelin ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun ve açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Hesap Gizliliği seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Gizli Hesap seçeneğini aktif hale getirin.

instagram hesap gizleme 2020

Böylece instagram hesabınız gizlenecek ve paylaştığınız gönderiler sadece sizi takip eden ve sizin belirlediğiniz kişilere gösterilecektir.

Ancak şunu unutmayın ki, instagram hesabını gizli hesap yapmak, hesabınızın görünürlülüğünü gizlememektedir. Yani arama kısmında biri adınızı veya kullanıcı adınızı yazdığı zaman, sizi bulabilir. Fakat profil sayfanıza girdiği zaman, “Bu Hesap Gizli, Fotoğraf ve videoları görmek için bu hesabı takip et.” uyarısıyla karşılaşacak ve paylaşımlarınızı göremeyecektir.

Eğer instagrama ara vermek istiyor ve aramalar da dahil hiçbir şekilde instagram hesabınızın gözükmemesini istiyorsanız, instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Instagram Hesap Dondurma yazımızdan instagram hesap dondurma hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık