Instagram güncelleme nasıl yapılır? Instagram her güncelleme ile yeni özelliklere kavuşuyor. Instagram’ın yeni özelliklerinden yararlanmak için instagram’ı güncellemek gerekiyor. Android ve iOS‘da instagram güncelleme işlemini resimli olarak anlatacağız. Ayrıca instagram güncelleme gelmiyor sorununu açıklayacağız.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Instagram, bu başarısını yaptığı yenilikçi güncellemelere borçludur diyebiliriz. Son zamanlarda yaptığı Reels, Mağaza, e-ticaret siteleri için satın alma özelliği gibi yenilikler bunlardan bazılarıdır. Bunun yanı sıra Hikayeler’e getirilen anket, soru sorma, geri sayım, test gibi etiketler instagram’ın son zamanlarda yaptığı güncellemelerle gelen yeni özelliklerdir. Bu ve benzeri yeniliklerden yararlanabilmek için instagram’ı güncellemek gerekmektedir.

Android’de Google Play Store ve iOS’da App Store otomatik güncelleme özelliği sunmaktadırlar. Bunu kullanarak instagram güncelleme işini otomatik olarak yapabilir veya kendiniz Google Play veya App Store’ye girerek instagram uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Şimdi gelin bu işlemleri anlatalım.

Instagram Güncelleme

  • Instagram ve diğer uygulamaların, güncelleme geldiği zaman otomatik güncellenmesi için Google Play Store’yi açın. Sol üst köşedeki menü simgesine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin. Uygulamaları otomatik güncelle seçeneğini seçin ve menüden “Yalnızca kablosuz ağ üzerinden (bunu öneriyoruz)” veya “Herhangi bir ağ üzerinden” seçeneğini seçin.

google play store otomatik guncelleme

  • Eğer sadece instagram’ı güncellemek istiyorsanız, Google Play Store’yi açın ve arama kısmına instagram yazın, açılan sayfada eğer instagram güncellemesi gelmişse, uygulama yanında yer alan Güncelle seçeneğine dokunun ve instagram’ı güncelleyin.

Instagram Güncelleme iPhone

  • Instagram ve diğer uygulamaların, güncelleme geldiği zaman otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız Ayarlar > App Store yolunu izleyin. Otomatik İndirmeler başlığı altında yer alan Uygulamalar ve Güncellemeler seçeneğini aktif hale getirin.

app store otomatik guncelleme

  • Eğer sadece instagram’ı güncellemek istiyorsanız, App Store’yi açın ve Ara sekmesinde instagram yazarak arama yapın. Instagram’ın yanındaki Güncelle butonuna dokunun.

Instagram Güncelleme Sorunu

Birçok kişi instagram’a bir güncelleme geldiği halde güncellemenin kendisine gelmediği belirtmektedir. Bazı kullanıcılar yukarıda anlattığımız gibi Android veya iOS’da güncelleme kontrolü yaptıklarında ya instagram güncellemesinin gelmediği veya güncelleme gelmiş olsa ve instagram’ı güncelleseler bile, güncelleme ile gelen yeni özelliği kullanamadıklarını söylüyorlar.

Instagram güncelleme sorunu asıl nedeni, instagram’ın yeni özellikleri öncelikle belirli bir kullanıcı kitlesine sunması ve özelliği test etmesinden kaynaklanmaktadır. Bu süreç içerisinde, yeni özellik test edilip varsa sorunlar çözülüyor ve daha sonra tüm kullanıcılara sunulmaktadır.

Bazı instagram güncellemelerinde ise güncelleme öncelikle iPhone kullanıcılarına sunulmakta, aradan birkaç gün veya hafta geçtikten sonra Android kullanıcılarına yeni güncelleme gitmektedir. Yani arkadaşınızda veya çevrenizde gördüğünüz yeni bir instagram özelliğini sizin kullanmanız bazen birkaç gün gecikmeli olabilmektedir.

Örneğin instagram’ın Reels ve Mağaza güncellemesinden sonra yaptığı tasarım değişikliği önce iOS platformuna geldi. Android’e gelmesi ise çok sonra oldu. Bu örnekler bu şekilde çoğaltılabilir.

Paylaş

Yorumdan çık