Birçok kişi instagram gizli hesap görme nasıl yapılır diye merak etmektedir. Peki gizli hesaba sahip bir kullanıcının hesabını görmek mümkün mü? Ve en önemlisi böyle bir şey güvenli mi? Başkasının hesabını göreyim derken kendi hesabınızdan olabilirsiniz. Bu yazımızda instagram gizli hesap görmenin en güvenli ve tek yolunu sizlere anlatacağız. Ayrıca güvenli olmayan yöntemlerden de bahsedeceğiz.

Instagram gizli hesap görme güvenli mi?

Instagram gizli hesap görme uygulaması veya web siteleri kesinlikle güvenli değildir. Bununla birlikte bu tür web siteleri ve uygulamalar, sizlerden bazı programlar indirmenizi isterler. Bu tür uygulamalar telefonunuza virüs bulaştırmanın yanı sıra hesabınızın çalınmasına neden olur. Web sitelerinde ise reklamdan reklama tıklarsınız, bilmediğiniz programları bilgisayarınıza yüklersiniz ve gizli hesapları görmek yerine bilgisayarınıza virüs bulaştırırsınız. Bundan dolayı gizli hesap görme uygulamalarını ve web sitelerini kesinlikle önermiyoruz.

Instagram hesabı gizli olan kullanıcının fotoğraflarını görmek için tasarlanan uygulama ve sitelerin çalışma mantığını sizlere anlatacağız. Bu tür uygulamalar, arayanı bilen uygulamalarla aynı mantıkta çalışmaktadır. Yani siz bu uygulamaya kendi instagram giriş bilgilerinizle girerseniz, uygulama sizin tüm arkadaş listenizin hesabına ulaşır. Bu şekilde büyük bir zincir oluşur ve siz bu tür uygulamaları kullanmasınız bile bu tür uygulamaları kullanan takipçileriniz varsa sizin hesabınız da gizliliğini kaybeder. Ancak bu tür uygulamalar size yine de ücretsiz veya zarar vermeden gizli hesapları göstermezler. Büyük ihtimalle aradığınız kişinin gizli hesabı bu uygulamada yer almaz. Ancak siz kullandığınız için sizin ve sizin takip ettiğiniz kişilerin hesabı artık bu uygulamalara yüklenir. Bununla birlikte giriş bilgileriniz ve hesabınız artık başlarının eline geçmiş olur. Gizli instagram hesaplarını görmek için APK dosyası yüklemek ise yukarıda saydıklarımızla beraber telefonunuza farklı zararlar da verebilir.

Instagram Gizli Hesap Görme (Güvenli Yol)

Instagram gizli hesap görmenin tek güvenli yolu fake (sahte) bir hesap açıp profilini görmek istediğiniz kişiye takip isteği göndermektir. Ancak karşı tarafın sizin takip isteğinizi kabul etmesi için fake hesabın, gerçek bir hesap gibi görünmesini sağlamanız gerekmektedir. Profil resmi, paylaşılan birkaç fotoğraf, takip ve takipçiler gibi. Fake hesabın gizli olması karşı tarafta merak uyandıracağı için fake hesabı gizli tutmanız, takip istediğinizin kabul edilme ihtimalini arttıracaktır.

Paylaş

Yorumdan çık