Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Instagram, her geçen gün özelliklerine yenilerini ekliyor. Yakın zamanda gelen güncelleme ile Favoriler özelliğini kullanıma sunan Instagram, yeni özelliğiyle takipçileriniz arasından seçim yapmanızı ve ana sayfa akışında öncelikle karşınıza çıkmasını istediğiniz paylaşımları görmenizi kolaylaştırıyor.

Artık neredeyse herkesin bir Instagram hesabı var. Hal böyle olunca takipçi ve takip ettiğimiz kişi ve işletme sayısı artıyor. Bunun bir dezavantajı, uygulamanın ana sayfasında aslında sizin için çokta önemli olmayan kişi ve hesapların paylaşımlarını görmeniz oluyor. Neyse ki Instagram’a gelen Favoriler özelliği sayesinde, favori (yakın arkadaşlar vb.) listenizi oluşturabiliyor ve uygulama ana ekranında favorileriniz ve takip edilenler arasında seçim yapabiliyorsunuz. Gelin şimdi Instagram Favoriler nasıl kullanılır resimli olarak anlatalım.

Instagram Favoriler Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle Favoriler özelliğini kullanabilmek için Instagram uygulamanızı güncelleyin.
  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Hamburger menüye dokunun ve açılan menüden Favoriler seçeneğini seçin.
  • Favori kişilerinizi seçin ve Favorileri onaylayın.

instagram favoriler olusturma

  • Daha sonra Instagram ana sayfasına gelip sol üst köşedeki Instagram yazısına dokunduğunuz zaman bir menü açılacaktır. Buradan Takip Edilenler ve Favoriler arasında seçim yapabilirsiniz.
  • Favoriler seçeneğini seçerseniz, sadece Favori listenizde yer alan kişilerin paylaşımlarını görürsünüz.

instagram favoriler acma

Favori listenizi oluşturduktan sonra, Takip Edilenler seçeneği seçili olsa bile, ana sayfa akışınızda öncelikli olarak Favori kişilerinizin paylaşımlarını görürsünüz. Ayrıca favori listenizde yer alan kişilerin yanında artık bir yıldız simgesi bulunur.

Paylaş

Yorumdan çık