Bu yazımızda Instagram engel kaldırma nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız. Instagram’da sizin engellediğiniz kişilerin engelini kaldırma işleminin dışında bir de sizin almış olduğunuz cezalardan dolayı yorum yapma engeli, beğeni engeli, takip engeli ve takip edilme engelleri bulunmaktadır.

Öncelikle engellediğiniz bir kişinin engelini nasıl kaldıracağınızı anlatalım. Instagram’da bir kişinin engelini kaldırmak için 2 yol izleyebilirsiniz. Öncelikle arama kısmından kişinin kullanıcı adını yazıp profil sayfasına gidin. Profil sayfasında resminin yanında yer alan “Engellemeyi Kaldır” butonuna tıklamanız yeterlidir.

instagram-engellemeyi-kaldir

Instagram’da engellediğiniz kişileri “Engellenen Kullanıcılar” listesinde görebilirsiniz. Instagram Engellenenler listesine ulaşmak için kendi profil sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan üç … noktaya dokunun. Açılan menüde “Engellenen Kullanıcılar” seçeneğini seçin. Ve Engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi seçip profiline geçiş yapıp engellini kaldırın.

instagram-engellenen-kullanicilar-listesi

NOT: Instagram engel kaldırma işlemi sadece telefon ve tabletten yapılabilmektedir. Bilgisayardan engel kaldırma işlemi yapılmamaktadır.

Yukarıda anlattığımız engel kaldırma işleminin dışında bir de sizin yaptığınız şüpheli hareketlerden dolayı instagram’in size uyguladığı engeller vardır. Bunlar instagram yorum engeli, instagram beğeni engeli, instagram takip engeli gibi. Bu engelleri aldığınızda instagram’da yorum, beğeni ve takip yapamazsınız. Bu tür engeller için sizin direk yapabileceğiniz bir şey yoktur. Aldığınız cezanın süresi yorum, beğeni ve takip isteklerinizde uyarı olarak çıkacaktır. Bu süre 18 saat ile 24 saat arasındadır ancak bazen 3 güne kadar devam etmektedir. Bu süreyi kısaltmak için şüpheli davranışlardan kaçınmanız yeterli olacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık