Instagram engel kaldırma hakkında tüm bilgiler yazımızda. Instagram’da engellediğiniz tüm kişileri görüntüleme, engellediğiniz kişinin engelini kaldırma ve instagram’da karşılıklı engel kaldırma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız.

Instagram’da sizi rahatsız eden birini veya küstüğünüz bir arkadaşınızı engelleyebilirsiniz. Fakat daha sonra o kişinin engelini kaldırıp tekrar takip etmek isteyebilirsiniz. İşte bu durumda instagram engel kaldırma özelliğini kullanabilirsiniz. Instagram’da bir kişinin engelini kaldırmak için kişinin profil sayfasına gidip “Engellemeyi Kaldır” butonuna dokunmanız yeterlidir. Şimdi gelin engellediğiniz kişinin profil sayfasına nasıl gideceğinizi anlatım. Daha sonra ise instagramda birbirini karşılıklı engelleyen iki kişinin, karşılıklı engel kaldırmak için yapması gerekenleri anlatacağız.

Instagram Engel Kaldırma

  • Instagram’da engel kaldırmak için kişinin profil sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Kişinin profil sayfasına Arama kısmından kullanıcı adını yazarak veya Ayarlar bölümünde yer alan Engellenen Hesaplar bölümünden gidebilirsiniz.
  • Engellediğiniz kişinin kullanıcı adını biliyorsanız, Arama sekmesine kişinin kullanıcı adını yazın ve profiline dokunun.
  • Engellediğiniz kişinin kullanıcı adını bilmiyorsanız, kendi Profil sekmenize gelin ve sağ üstte yer alan … üç noktaya dokunun. Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Engellenen Hesaplar seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada engellediğiniz tüm kullanıcıları görebilirsiniz. Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının üstüne dokunun.
  • Açılan sayfada “Engellemeyi Kaldır” butonuna dokunun.

instagram engel kaldirma 2019

  • Ayrıca engellediğiniz kişinin profil sayfasında sağ üstte yer alan … üç noktaya dokunup açılan menüden Engellemeyi Kaldır seçeneğini seçerek de engel kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

instagram engel kaldirma menu

Instagram’da Karşılıklı Engel Kaldırma

Instagram’da birini engellediğiniz zaman o kişi sizi instagram’da bulamaz. Bu yüzden iki kişi birbirini karşılıklı engellediği zaman, Arama kısmından veya Engellenen Kişiler sekmesinde birbirlerini göremezler. Bu durumda karşılıklı engel kaldırmak için farklı bir yöntem denemeniz gerekmektedir. Bunun için ortak takipleştiğiniz bir arkadaşınızdan bir fotoğraf paylaşmasını ve paylaştığı fotoğrafta sizi ve engellediğiniz kişiyi etiketlemesini isteyin. Etiletlendiğiniz fotoğrafın üzerine dokunduğunuz zaman engellediğiniz kişiyi görebilir ve onun adına dokunup Profil sayfasına gidebilirsiniz. Artık tek yapmanız gereken “Engellemeyi Kaldır” butonuna dokunarak kişinin engelini kaldırmaktır. Aynı şekilde engellediğiniz kişi de sizin üzerinizden engeli kaldırabilir.

Eğer karşılıklı engel kaldırmak istediğiniz kişi ile ortak takipleştiğiniz bir arkadaşınız yoksa. Veya bunu isteyebileceğiniz biri yoksa, yeni bir hesap açıp bu hesabı takip edebilir ve yukarıdaki etiketleme işlemini yapabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık