Ana sayfa BLOG Instagram Durduruldu Hatası ve Çözüm Yöntemleri

Instagram Durduruldu Hatası ve Çözüm Yöntemleri

0

Instagram durduruldu hatasının belli sebepleri vardır. Instagram durduruldu hatası ile karşılaştıysanız bunun sebebi, telefonunuzun RAM’inin yetersiz kalması, instagram uygulamasının önbelleğinin şişmesinden veya uygulamanın güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Şimdi sırasıyla bu nedenlerin çözümünü sizlere anlatacağız.

Instagram durduruldu hatasının birkaç farklı sebebi bulunmaktadır. Şimdi bu sebeplere göre instagram durduruldu hatasının çözüm yollarını anlatalım.

Telefonda çalışan veya arka planda çalışan uygulamalar telefonun RAM’ini gereksiz yere kullanmakta ve bu da instagram’a giriş yaptığınızda durduruldu hatasına neden olabilmektedir. Cihazınızda bulunan optimizasyon araçlarını kullanabilir veya telefonunuzu kapatıp tekrar açabilirsiniz. Telefonunuzu kapatıp açtığınız zaman arka planda çalışan tüm uygulamalar, ve gereksiz RAM kullanılan uygulamalar kapanacaktır. Bunun dışında Clean Master gibi uygulamaları telefonunuza indirerek gereksiz yer ve RAM kullanan uygulamaları temizleyebilirsiniz. Clean Master uygulaması aynı zamanda telefonda yaşanan birçok sorunu da çözmektedir.

Instagram durduruldu hatasının diğer bir sebebi ise Uygulamanın ön belleğinin çok şişmesi veya uygulamanın güncel olmamasıdır. Bunun için yapacağınız en temiz çözüm ise telefonunuzda bulunan instagram uygulamasını tamamen silmek ve Play Store veya App Store’den uygulamayı tekrar indirmektir.

Instagram uygulamasının durduruldu hatasının vermesinin genel sebepleri ve kesin çözümleri bunlardır. Sizlerde farklı çözüm yollarını bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın