Ana sayfa Sosyal Medya Instagram’da En Çok Para Kazananlar 2020

Instagram’da En Çok Para Kazananlar 2020

0

Instagram’dan en çok para kazanan ünlüler ve Influencer‘ları sizler için bir araya getirdik. Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, birçok kişi için iyi bir gelir kapısı oldu. Yüksek takipçi sayısına sahip instagram fenomenleri ve ünlüler, paylaştıkları sponsorlu içeriklerden hayal edilemeyecek paralar kazanıyorlar. 2020 verilerine göre Instagram’dan en fazla para kazananları farklı kategoriler altında listeleyeceğiz.

Hopper HQ‘nun paylaştığı raporlara göre 2020 yılı itibariyle instagram’da paylaştığı tek bir post ile 1.025.000$ (1 milyon 25 bin dolar) kazanan Dwayne Johnson, şuan instagram’ın en değerli ünlüsü olma ünvanına sahip. Peki diğer ünlü isimler instagram’da paylaştıkları sponsorlu paylaşımlardan ne kadar para kazanıyor? Ünlüler, Güzellik/Makyaj, Mankenler/Moda, Fitness, Yemek, Yaşam Tarzı, Spor ve Gezi gibi farklı kategorilerde içerik paylaşan instagram fenomenlerinin ne kadar para kazandığını sizlerle paylaşıyoruz. Bunların yanı sıra instagram’da en çok para kazanan türk ünlüleri de yazımızın sonunda görebilirsiniz.

Instagram’da En Çok Para Kazanan Ünlüler

  1. Dwayne Johnson (@therock) – Takipçi: 187,300,000 – Post Başına Kazanç: 1,015,000$
  2. Kylie Jenner (@kyliejenner) Takipçi: 181,500,000 Post Başına Kazanç: 986,000$
  3. Cristiano Ronaldo (@cristiano) Takipçi: 224,800,000 Post Başına Kazanç: 889,000$
  4. Kim Kardashian (@kimkardashian) Takipçi: 175,700,000 – Post Başına Kazanç: 858,000$
  5. Ariana Grande (@arianagrande) Takipçi: 191,100,000 – Post Başına Kazanç: 853,000$
  6. Selena Gomez (@selenagomez) Takipçi: 180,300,000 – Post Başına Kazanç: 848,000$
  7. Beyonce Knowles (@beyonce) Takipçi: 148,700,000 – Post Başına Kazanç: 770,000$
  8. Justin Bieber (@justinbieber) Takipçi: 139,300,000 – Post Başına Kazanç: 747,000$
  9. Taylor Swift (@taylorswift) Takipçi: 135,000,000 – Post Başına Kazanç: 722,000$
  10. Neymar da Silva Santos Junior (@neymarjr) Takipçi: 139,300,000 – Post Başına Kazanç: 704,000$
  11. Lionel Messi (@leomessi) Takipçi: 155,600,000 – Post Başına Kazanç: 695,000$
  12. Jennifer Lopez (@jlo) Takipçi: 124,000,000 – Post Başına Kazanç: 663,000$
  13. Nicki Minaj (@nickiminaj) Takipçi: 116,800,000 – Post Başına Kazanç: 625,000$
  14. Kendal Jenner (@kendalljenner) Takipçi: 132,000,000 – Post Başına Kazanç: 608,000$
  15. Khloe Kardashian (@khloekardashian) Takipçi: 114,200,000 – Post Başına Kazanç: 608,000$
  16. Miley Cyrus (@mileycyrus) Takipçi: 110,900,000 – Post Başına Kazanç: 593,000$
  17. Kourteney Kardashian (@kourtneykardash) Takipçi: 94,800,000 – Post Başına Kazanç: 514,000$
  18. Kevin Hart (@kevinhart4real) Takipçi: 93,100,000 – Post Başına Kazanç: 499,000$
  19. Demi Lovato (@ddlovato) Takipçi: 85,100,000 – Post Başına Kazanç: 455,000$
  20. Robyn ‘Rihanna’ Fenty (@badgalriri) Takipçi: 83,900,000 – Post Başına Kazanç: 449,000$

Instagram’da En Çok Para Kazanan Sporcular

  1. Cristiano Ronaldo (@cristiano) Takipçi: 224,800,000 – Post Başına Kazanç: 889,000$
  2. Neymar da Silva Santos Junior (@neymarjr) Takipçi: 139,300,000 – Post Başına Kazanç: 704,000$
  3. Lionel Messi (@leomessi) Takipçi: 155,600,000 – Post Başına Kazanç: 695,000$
  4. David Beckham (@davidbeckham) Takipçi: 63,200,000 – Post Başına Kazanç: 339,000$
  5. LeBron James (@kingjames) Takipçi: 66,700,000 – Post Başına Kazanç: 307,000$
  6. Virat Kohli (@virat.kohli) Takipçi: 64,200,000 – Post Başına Kazanç: 296,000$
  7. Ronaldo de Assis Moreira (@ronaldinho) Takipçi: 51,500,000 – Post Başına Kazanç: 238,000$
  8. Gareth Bale (@garethbale11) Takipçi: 43,300,000 – Post Başına Kazanç: 200,000$
  9. Zlatan Ibrahimovic (@iamzlatanibrahimovic) Takipçi: 43,300,000 – Post Başına Kazanç: 200,000$
  10. Mohamed Salah (@mosalah) Takipçi: 39,000,000 – Post Başına Kazanç: 180,000$
  11. Luis Suarez (@luissuarez9) Takipçi: 38,000,000 – Post Başına Kazanç: 176,000$
  12. Conor Mcgregor (@thenotoriousmma) Takipçi: 36,800,000 – Post Başına Kazanç: 170,000$
  13. Stephen Curry (@stephencurry30) Takipçi: 30,700,000 – Post Başına Kazanç: 142,000$
  14. Floyd Mayweather (@floydmayweather) Takipçi: 23,600,000 – Post Başına Kazanç: 108,800$
  15. Sergio Aguero (@kunaguero) Takipçi: 13,800,000 – Post Başına Kazanç: 63,500$

Instagram En Çok Para Kazananlar: Güzellik/Makyaj

  1. Huda Kattan (@hudabeauty) Takipçi: 44,900,000 – Post Başına Kazanç: 91,800$
  2. James Charles (@jamescharles) Takipçi: 18,800,000 – Post Başına Kazanç: 38,400$
  3. Jeffree Starr (@jeffreestar) Takipçi: 16,000,000 – Post Başına Kazanç: 32,700$
  4. Nikkie De Jager (@nikkietutorials) Takipçi: 14,200,000 – Post Başına Kazanç: 28,900$
  5. Naomi Giannopoulos (@vegas_nay) Takipçi: 6,800,000 – Post Başına Kazanç: 13,900$
  6. Amra Olevic (@amrezy) Takipçi: 5,900,000 – Post Başına Kazanç: 12,100$
  7. Manny Gutierrez (@mannymua733) Takipçi: 4,300,000 – Post Başına Kazanç: 8,900$
  8. Desi Perkins (@desiperkins) Takipçi: 4,300,000 – Post Başına Kazanç: 8,800$
  9. Charlotte Tilbury (@ctilburymakeup) Takipçi: 3,600,000 – Post Başına Kazanç: 7,400$
  10. Pat McGrath (@patmcgrathreal) Takipçi: 3,300,000 – Post Başına Kazanç: 6,700$
  11. Shayla Mitchell (@makeupshayla) Takipçi: 2,800,000 – Post Başına Kazanç: 5,700$
  12. Amanda Steele (@amandasteele) Takipçi: 2,600,000 – Post Başına Kazanç: 5,300$
  13. Sanaa El Mahalii (@sananas2106) Takipçi: 2,400,000 – Post Başına Kazanç: 4,900$
  14. Kandee Johnson (@kandeejohnson) Takipçi: 1,900,000 – Post Başına Kazanç: 4,000$
  15. Jackie Aina (@jackieaina) Takipçi: 1,700,000 – Post Başına Kazanç: 3,400$
  16. Christen Dominique (@christendominique) Takipçi: 1,600,000 – Post Başına Kazanç: 3,200$
  17. Shannon Harris (@shaaanxo) Takipçi: 1,500,000 – Post Başına Kazanç: 3,100$
  18. Nikki Wolff (@nikki_makeup) Takipçi: 1,500,000 – Post Başına Kazanç: 3,100$
  19. Lauren Curtis (@lozcurtis) Takipçi: 1,400,000 – Post Başına Kazanç: 2,900$
  20. Olivia Gianulli (@oliviajade) Takipçi: 1,400,000 – Post Başına Kazanç: 2,900$

Instagram En Çok Para Kazananlar: Mankenler / Moda

  1. Bella Hadid (@bellahadid) Takipçi: 31,300,000 – Post Başına Kazanç: 91,900$
  2. Emily Ratajkowski (@emrata) Takipçi: 26,700,000 – Post Başına Kazanç: 78,300$
  3. Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Takipçi: 20,300,000 – Post Başına Kazanç: 59,700$
  4. Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) Takipçi: 16,200,000 – Post Başına Kazanç: 47,600$
  5. Candice Swaenpool (@angelcandices) Takipçi: 14,500,000 – Post Başına Kazanç: 42,500$
  6. Rosie Huntington-Whiteley (@rosiehw) Takipçi: 11,500,000 – Post Başına Kazanç: 33,600$
  7. Frederico Lucia (@fedez) Takipçi: 10,700,000 – Post Başına Kazanç: 31,200$
  8. Camila Coelho (@camilacoelho) Takipçi: 8,900,000 – Post Başına Kazanç: 26,100$
  9. Olivia Palermo (@oliviapalermo) Takipçi: 6,500,000 – Post Başına Kazanç: 18,900$
  10. Lauren Conrad (@laurenconrad) Takipçi: 6,100,000 – Post Başına Kazanç: 18,000$

Instagram En Çok Para Kazananlar: Fitness

  1. Michelle Lewin (@michelle_lewin) Takipçi: 13,700,000 – Post Başına Kazanç: 29,300$
  2. Jen Selter (@jenselter) Takipçi: 12,800,000 – Post Başına Kazanç: 27,400$
  3. Ana Cheri (@anacheri) Takipçi: 12,700,000 – Post Başına Kazanç: 27,000$
  4. Kayla Itsines (@kayla_itsines) Takipçi: 12,600,000 – Post Başına Kazanç: 27,000$
  5. Anllela Sagra (@anllela_sagra) Takipçi: 11,700,000 – Post Başına Kazanç: 25,000$
  6. Anna Nystrom (@annanystrom) Takipçi: 8,600,000 – Post Başına Kazanç: 18,500$
  7. Gracyenne Barbosa (@graoficial) Takipçi: 8,700,000 – Post Başına Kazanç: 18,500$
  8. Ulisses Jr (@ulissesworld) Takipçi: 7,500,000 – Post Başına Kazanç: 16,000$
  9. Simeon Panda (@simeonpanda) Takipçi: 6,700,000 – Post Başına Kazanç: 14,200$
  10. Lazar Angelov (@lazar_angelov_official) Takipçi: 5,900,000 – Post Başına Kazanç: 12,600$

Instagram En Çok Para Kazananlar: Yemek

  1. Gordon Ramsey (@gordongram) Takipçi: 9,200,000 – Post Başına Kazanç: 21,600$
  2. Jamie Oliver (@jamieoliver) Takipçi: 8,300,000 – Post Başına Kazanç: 19,300$
  3. Rosanna Pansino (@rosannapansino) Takipçi: 4,600,000 – Post Başına Kazanç: 10,800$
  4. Joe Wicks (@thebodycoach) Takipçi: 3,900,000 – Post Başına Kazanç: 9,100$
  5. Yolanda Gampp (@yolanda_gampp) Takipçi: 2,900,000 – Post Başına Kazanç: 6,700$
  6. Mariam Ezzedine (@cookinwithmima) Takipçi: 2,300,000 – Post Başına Kazanç: 5,400$
  7. Yumna Jawad (@feelgoodfoodie) Takipçi: 2,300,000 – Post Başına Kazanç: 5,400$
  8. Cezar Gonzalez (@co_cinero) Takipçi: 2,200,000 – Post Başına Kazanç: 5,200$
  9. Nigella Lawson (@nigellalawson) Takipçi: 2,200,000 – Post Başına Kazanç: 5,100$
  10. Ella Mills (@deliciouslyella) Takipçi: 1,800,000 – Post Başına Kazanç: 4,200$

Instagram En Çok Para Kazananlar: LifeStyle/Influencer

  1. Eleonora Pons (@lelepons) Takipçi: 41,100,000 – Post Başına Kazanç: 142,800$
  2. Sommer Ray (@sommerray) Takipçi: 25,000,000 – Post Başına Kazanç: 86,400$
  3. Zach King (@zachking) Takipçi: 23,400,000 – Post Başına Kazanç: 81,100$
  4. Cameron Dallas (@camerondallas) Takipçi: 21,700,000 – Post Başına Kazanç: 74,900$
  5. Felix Kjellberg (@pewdiepie) Takipçi: 20,900,000 – Post Başına Kazanç: 72,500$
  6. Charli D’Amelio (@charlidamelio) Takipçi: 20,600,000 – Post Başına Kazanç: 71,200$
  7. David Dobrik (@daviddobrik) Takipçi: 13,100,000 – Post Başına Kazanç: 69,900$
  8. Addison Rae (@addisonraee) Takipçi: 20,100,000 – Post Başına Kazanç: 69,600$
  9. Logan Paul (@loganpaul) Takipçi: 18,000,000 – Post Başına Kazanç: 62,400$
  10. Demi Mawby (@demirose) Takipçi: 14,200,000 – Post Başına Kazanç: 49,300$

Türk Ünlüler Instagram’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Türk ünlülerin ne kadar para kazandığını sıralama olarak listelemek isterdik ancak böyle bir analiz yok. Ancak instagram’da menajerleri bulunan bazı ünlülerin instagram’da post/hikaye başına kazandıkları paraları sizlerle paylaşacağız. Örneğin Burcu Esmersoy post veya 3 hikaye için 50.000 TL ücret istemektedir. Ebru Polat 3/4 Hikaye için 6.000 TL istemektedir. Instagram fenomeni Murat Övüç post/hikaye başına 4.000 TL kazanmaktadır.

Televizyon ekran yüzü olanlar ve 1 milyon üzeri takipçisi olan türk ünlüler genel olarak paylaşım başına 5.000 TL ve üzeri ücret istemektedir.

Sadece instagram ünlüsü olan influencer’lar, 1 milyon+ takipçiye sahipse 2.000 TL ve üzeri rakamlar istemektedir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here