Instagram canlı yayın nasıl yapılır? Instagram canlı yayın hakkında tüm detayları resimli olarak sizlere anlatacağız. Instagram canlı yayın açma, instagram canlı yayın indirme, instagram canlı yayını IGTV’de paylaşma, instagram canlı yayınına katılma (arkadaşımla instagram canlı yayını yapma) gibi tüm soruları sizler için açıklayacağız.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Instagram’da canlı yayın yapabilirsiniz. Instagram’da canlı yayın yaptığınız zaman tüm takipçilerinize, canlı yayın başlattığınıza dair bildirim gönderilir. Böylece instagram canlı yayınınızı birçok kişi izler. Eğer hesabınız herkese açık bir hesapsa, instagram canlı yayınlar sekmesinde sizi takip etmeyen kişiler bile sizin canlı yayınınızı görüp canlı yayınınıza katılabilirler. Gelin şimdi instagram canlı yayın nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

  • Instagram’ı açın ve  sol üst köşede yer alan hikaye simgesine dokunun.
  • Açılan ekranda, altta yer alan sürgüyü kaydırarak Canlı seçeneğinin üzerine gelin.
  • Sağda yer alan başlık simgesinden canlı yayınınıza bir başlık verebilir veya direk olarak canlı simgesine dokunarak canlı yayını başlatabilirsiniz.

instagram canli yayin baslatma

Instagram’da Arkadaşımla Canlı Yayın Nasıl Yaparım?

Instagram canlı yayınında bulunan katılma özelliği sayesinde canlı yayında arkadaşınıza katılma daveti göndererek, canlı yayını arkadaşınızla birlikte yapabilirsiniz.

Instagram’da canlı yayına başlayın. Arkadaşınız canlı yayını izlemeye başlasın. Ardından ekranın sağ alt köşesinde yer alan çift surat simgesine dokunun. Arkadaşınızın adını seçin ve Ekle butonuna dokunun. Arkadaşınız katılma davetini kabul ettiği anda canlı yayın ekranı ikiye bölünecek ve siz ve arkadaşınız ortak canlı yayın yapmaya başlayacaksınız. Arkadaşınızın canlı yayın videolarını izleyebilen herkes ortak canlı yayınınıza katılabilir. Arkadaşınızı canlı yayına davet edebilmeniz için arkadaşınızın canlı yayını izliyor olması gerektiğini unutmayın. Aksi halde instagram canlı yayın daveti gönderemezsiniz.

instagram canli yayina katilma daveti

Instagram Canlı Yayın İndirme

Instagram canlı yayınını bitirdikten sonra ekrana bazı seçenekler çıkmaktadır. Bunlardan biri de instagram canlı yayın indirme seçeneğidir. Videoyu İndir seçeneğini seçerek, instagram canlı yayınını telefonunuza indirebilirsiniz.

instagram canli yayin indirme

Instagram Canlı Yayını IGTV’de Paylaşma

Instagram canlı yayınını sonlandırdıktan sonra açılan ekranda IGTV’de Paylaş seçeneğini seçerek canlı yayını igtv’de paylaşabilirsiniz.

instagram canli yayin igtv paylasma

Instagram canlı yayın hakkında aklınıza takılan tüm soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık