Instagram’da bildiğiniz gibi canlı yayın yapma özelliği bulunmaktadır. Takip ettiğiniz kişiler bir canlı yayın başlattığı zaman anında bunun bildirimini alabilirsiniz. Ancak eğer bu özellikten sıkıldıysanız canlı yayın bildirimini kapatabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram canlı yayın bildirimlerini açma ve kapatmayı resimli olarak anlatacağız.

Instagram canlı yayın bildirimleri aslında varsayılan olarak açıktır. Ancak zaman içinde bu özelliği kapatmışsanız ve tekrar açmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Pofilinizde sağ üst köşede bulunan … üç noktaya (iPhone’da dişli çark) dokunun.
  • Açılan seçenekler sayfasında yer alan Anında İlet Bildirimi Ayarları seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda Canlı Videolar sekmesini göreceksiniz. Burada eğer canlı yayın bildirimlerini almak istiyorsanız Açık seçeneğini seçin. Eğer canlı yayın bildirimlerini kapatmak istiyorsanız Kapalı seçeneğini seçin.

instagram canli yayin bildirimleri acma

Instagram canlı yayın bildirimlerini açtığınız zaman, takip ettiğiniz bir kişi canlı yayına başladığı anda size bildirim gelecektir. Ayrıca eğer grup olarak canlı yayın başlatırsa canlı yayındaki diğer kişinin adı da bildirimde görülmektedir.

Paylaş

2 yorum

Yorumdan çık