Sosyal medya uzmanı Matt Navarra ve daha birçok kullanıcı Instagram’ın Boomerang ve Hyperlapse yan uygulamalarını kaldırıdığını duyurdu. Biz de yaptığımız araştırmalarda bu iki bağımsız uygulamanın artık iOS App Store ve Google Play Store’de yer almadığını fark ettik. Instagram bu hareketiyle, bu ay başlattığımı temizlik operasyonlarına hız kesmeden devam ettiğini gösteriyor.

Geçen hafta radikal bir kararla IGTV (uzun videolar paylaşmayı sağlıyordu) özelliğini kaldırma kararı aldığını duyuran Instagram, şimdi de kendine ait olan bağımsız uygulamalar Boomerang ve Hyperlapse’i uygulama marketlerinden kaldırdı. Boomerang ve Hyperlapse uygulamaları, akıllı telefonların performansının sınırlı olduğu zamanlarda piyasaya sürülmüştü. Örneğin Hyperlapse uygulaması, eski telefonlarda daha iyi kayıt deneyimi sunuyordu. Bu uygulamalar uzun zamandır ana Instagram uygulamasına entegre edildi. Ancak uygulamalar ayrıca da indirilip kullanılabiliyordu.

Instagram has removed its standalone Boomerang and Hyperlapse apps https://t.co/ovoSOLuPKr

Instagram’ın fotoğraf kolajları yapmak için geliştirdiği Layout uygulaması halen uygulama mağazalarında indirilebilir durumda. Bu uygulama da zaten yerleşik olarak Instagram’da kullanılabildiği için yakın zamanda instagram bu uygulamayı da mağazalardan kaldırabilir diye düşünüyoruz.

Instagram’ın bu temizlik ve sadeleştirme hareketleri hakkında sizin düşünceleriniz neler? Instagram kullanıyor musunuz ve en sevdiğiniz özellik hangisi?

Paylaş.

Yorum Yap