Instagram aldığı yeni güncelleme ile Android ve iOS kullanıcıları için birden fazla hesap ekleme özelliğini getirdi. İnstagram’ın yeni özelliği sayesinde ek bir uygulamaya ihtiyaç kalmadan birden fazla instagram hesabı ekleyebilir ve bu hesaplar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme Nasıl Yapılır

Öncelikle telefonunuzda bulunan instagram uygulamasını güncelleyin.

İnstagram uygulamasında Profil sayfanıza gelin ve sağ üst köşede yer alan 3 noktaya tıklayarak Seçenekler menüsünü gelin.

instagram-hesap-ekleme

Seçenekler menüsünün en altında yer alan Hesap Ekle seçeneğini seçin.

instagram-yeni-hessap-ekleme

Karşınıza yukarıdaki gibi Instagram Hesap ekleme sayfası gelecektir. Buradan varolan bir instagram hesabınızı ekleyebilir veya yeni bir instagram hesabı açabilirsiniz. Instagram’a yeni hesap eklediğiniz zaman artık profil resminiz sağ alt köşede gözükecektir. Böylece hangi instagram hesabını kullandığınızı anlamış olacaksınız. Ayrıca Profil sayfanıza geldiğiniz zaman sol üst köşede hesap adınız yazacaktır.

instagram-coklu-hesap-adi

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Profil sayfanızda sol üst köşedeki kullanıcı adınıza tıklayarak diğer instagram hesaplarınıza kolayca geçiş yapabilir ve yeni hesap ekleyebilirsiniz.

instagram-coklu-kullanici

Instagram’a eklediğiniz bir hesaptan veya tüm çoklu instagram hesaplarınızdan çıkış yapabilirsiniz.

instagram-hesaptan-cikma

Instagram hesabınıza eklemiş olduğunuz bir hesaptan çıkış yapmak için yine Seçenekler sayfasına gelip Çıkış Yap seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Instagram çoklu kullanıcı eklemede sorun yaşayanlar yorum kısmına telefonlarını yazarlarsa yardımcı olmaya çalışırız.

Paylaş

3 yorum

  1. InstagramSorunsalı on

    Eklenen ikinci bi instagram hesabından çıkış yaparken iki seçenek geldi şimdi değil ve hatırla diye hatırla seçeneğindeki tıkladım bir hata edip şu an ikinci hesaptan çıkış yapamıyorum bunun bir çözümü var mıdır acaba?

  2. Merhabalar, telefonumu en fazla beş hesap ekleyebiliyorum ama sadece 3 tanesi aktif diğer iki tanesini silemiyorum silemediğimden ötürü de yeni hesap ekleme işlemi yapamıyorum malesef. Yardımcı olursanız sevinirim.

    • Aktif olmayan hesaplarınıza giriş yapın ve Ayarlar kısmının en altında yer alan Hesaptan Çıkış yap seçeneğini seçin. Böylece o hesaptan çıkış yapmış olur ve başka hesaplar ekleyebilirsiniz.

Yorumdan çık