Instagram hareket durumu, instagram’da o an aktif olduğunuzu veya en son ne zaman aktif olduğunuzu takipçileriniz ve mesajlaştığınız kişilerle paylaşmanızı sağlar. Instagram hareket durumunu açtığınız zaman aynı şekilde siz de takip ettiğiniz kişilerin ve mesajlaştığınız kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu veya o an aktif olup olmadığını görebilirsiniz. Ancak bu durum çoğu kişiyi rahatsız ettiği için instagram aktifliği nasıl kapatılır? sorusu merak edilmektedir. Gelin şimdi resimli olarak instagram aktifliğini yani son görülmeyi kapatmayı resimli olarak anlatalım.

Instagram Aktifliği Nasıl Kapatılır?

  • Instagram uygulamasını açıp Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan menü simgesine dokunun ve açılan menüden Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Başkalarının seninle etkileşimleri başlığı altında yer alan Mesajlar ve hikaye yanıtları seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfada Hareket durumunu göster seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfada Hareket Durumunu Göster seçeneğini pasif hale getirin.instagram aktifligi kapatma

Yukarıdaki işlemi yaptığınızda, son görülme zamanınızı yani en son ne zaman aktif olduğunuz bilgisi artık takipçilerinizle ve mesajlaştığınız kişilere gösterilmeyecektir. Instagram aktifliğini kapattığınız zaman artık sizde takip ettiğiniz hesapların veya mesajlaştığınız kişilerin ne zaman aktif olduğunu göremezsiniz.

Hareket Durumunu Göster seçeneğini aktif hale getirirseniz, Instagram Direct’te profil resminizin yanında yeşil bir simgesi veya zaman damgası (X dakika önce, X saat önce, bugün aktifti, dün aktifti vb.) görünerek en son ne zaman aktif olduğunuzu gösterir.

Paylaş

Yorumdan çık