Instagram ad etiketi, QR kod veya Snapcode benzeri bir özelliktir. Tüm android ve iOS kullanıcılarına sunulan bu yeni özellik ile hem kullanıcılar hem de işletmeler kendi hesaplarını kolayca insanlarla paylaşabiliyorlar. Instagram ad etiketinin kullanımı ve tüm detayları yazımızda.

Instagram Ad Etiketi, çalışma mantığı olarak QR Kod’a benzemektedir. İstediğiniz gibi özelleştirebildiğiniz Ad Etiketinizde kullanıcı adınız yazmaktadır. Bu ad etiketini kameraya taratan kişiler direk olarak sizin instagram hesabınızı görmekte ve takibe alabilmektedir.

Instagram Ad Etiketi Kullanımı

  • Instagram Ad Etiketi özelliği için Instagram uygulamasını açın.
  • Profil sekmesinde ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgiye dokunun ve açılan menüden Ad Etiketi seçeneğini seçin.
  • Karşınıza Ad Etiketiniz çıkacaktır. Ekranda boş bir alana dokunarak arka plana istediğiniz emojiyi ekleyebilir veya İfade Simgesi butonuna dokunarak selfie seçeneği ile selfie çekip Ad Etiketinizin arka planına eğlenceli filtreler ile selfi fotoğrafınızı koyabilirsiniz.

instagram ad etiketi kullanimi

 

  • Yine aynı ekranın alt kısmında bulunan Ad Etiketi Tara seçeneğini seçerek başka kişi veya işletmelerin Ad Etiketini okutarak profillerini görebilir veya onları takip edebilirsiniz.

Instagram Ad Etiketi Nasıl Okunur?

Bir kişinin veya işletmenin ad etiketini okumanın iki farklı yolu vardır. Yukarıda anlattığımız gibi Profil > Üç Çizgi > Ad Etiketi Tara yolunu izleyerek ad etiketlerini okutabilirsiniz. Ad Etiketini okumak için diğer bir yöntem ise Instagram Hikaye bölümüne girin ve kameraya Ad Etiketini alın ve ekrana basılı tutun. Böylece ad etiketi okunacaktır.

Instagram Ad Etiketi Paylaşma

Instagram Ad Etiketi bölümünün sol üst köşesinde bulunan paylaşma simgesini kullanarak ad etiketinizi sms, whatsapp, mail gibi araçlarla paylaşabilirsiniz. Ayrıca ad etiketinizin ekran görüntüsünü alıp blogunuz veya web sayfanızda paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply