Injective Protocol – Inj coin nedir? Son dönemdeki yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken Inj coin yorumu ve geleceği hakkında sizlere detaylı bilgi sunacağız.

Inj coin nedir?

INJ coin, farklı blok zincirleri arasında varlık ticareti için optimize edilmiş bir blok zinciri protokolü olan Injective Protocol ve merkeziyetsiz bir borsa olan Injective Exchange‘in kripto para birimidir. Inj coin, TeslaApple ve Google gibi hisse senetlerinin fiyatına sabitlenmiş kripto para birimleri de dahil olmak üzere tokenleştirilmiş türevler konusunda uzmanlaşmıştır. Bununla birlikte inj coin, Ethereum’a rakip bir blockchain ağı olan Cosmos üzerine kurulu bir Layer-1 blok zinciridir.

Finans için inşa edilen Injective, tamamen merkezi olmayan MEV’ye dayanıklı zincir içi sipariş defteri de dahil olmak üzere, uygulamaların yararlanabileceği güçlü temel finansal altyapı ilkellerini benzersiz bir şekilde sağlar. Ayrıca spot, sürekli, vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi tüm finansal piyasa türleri tamamen zincir üzerindedir. Merkezi olmayan çapraz zincir köprüleme altyapısı, Ethereum, IBC özellikli blok zincirleri ve Solana gibi EVM olmayan zincirlerle uyumludur.

Inj coin geleceği

Inj coin (Injective), Eric Chen tarafından 2018 yılında kurulan Injective Labs tarafından oluşturuldu. Injective ekosistemi dünya çapında 100’den fazla projeye ve 150.000’den fazla topluluk üyesine sahiptir. Injective, Binance Labs, CMS Holdings, Pantera Capital, AU21 Capital, Jump Crypto ve Mark Cuban gibi bir grup önde gelen yatırımcı tarafından desteklenmektedir. Arkasındaki topluluk gücü ve kullandığı teknoloji sayesinde inj coin geleceği umut vadediyor. (Yatırım Tavsiyesi Değildir)

Inj coin yorumu

Mart 2020’de 100 milyon adetle, 0.45$ fiyattan borsalarda listelenen inj coin, en düşük seviyesini 0.65$ olarak gördü. Temmuz 2022’de 1.12$ olan inj coin, Ocak 2024’te tarihi zirvesi 45.30$’ı gördü. Zirveden sonra satış diyen coin şuan 30$ civarında yeni desteğini oluşturmaya çalışıyor. 2024 yılında gerçekleşecek olan Bitcoin Halving ile Bitcoin’de yükselme gerçekleşirse, yeni zirveler görme potansiyeli olan coinler arasında gözüküyor. (Yatırım Tavsiyesi Değildir)

inj coin grafik 1 subat 2024

Inj coin hangi borsalarda var?

Inj coin, Binance, Binance TR, CoinBase, KuCoin, Gate.io, Huobi Global, OKX, Biybit ve Uniswap gibi büyük borsalarda listelenmektedir.


Sorumluluk reddi beyanı: teloji.com sitemizde yazılanlar, yatırım tavsiyesi değildir. Okuyucular, sitemizde bahsi geçen coin, şirket veya hizmetlerle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar. teloji.com, sitede adı geçen konu, mal veya hizmetten doğabilecek zarar ya da kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.

Paylaş

Yorumdan çık