Huawei Y6 2019 ve Huawei Y7 2019 ekran görüntüsü alma işlemi aynı şekilde yapıldığı için aynı başlıkta anlatacağız. Huawei Y6 ve Y7 2019 modelleri ile ekran görüntüsü almak için üç farklı yöntemi sizlere anlatacağız.

Huawei Y6 2019 ve Huawei Y7 2019 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem fiziksel tuşları kullanmaktır. Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basıp 1-2 saniye kadar beklerseniz telefondan bir deklanşör sesi gelir ve ekran görüntüsü alınır. Ekran görüntüsü aldığınız zaman ekranın sol alt köşesinde bir ön izleme çıkar. Ön izlemeyi aşağı doğru kaydırırsanız uzun ekran görüntüsü alırsınız. Ön izlemeyi yukarı doğru kaydırırsanız paylaşma seçenekleri çıkar. Ön izlemeye dokunursanız düzenleme ve paylaşma seçenekleri çıkacaktır.

huawei ekran goruntusu onizleme

Huawei Y7 2019 ve Y6 2019 ile ekran görüntüsü almak için üç parmağınızı kullanabilirsiniz. Üç parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru çekerek ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar > Akıllı yardım > Hareketle kontrol yolunu izleyip Üç Parmakla Ekran görüntüsü alma özelliğini aktif hale getirin.

Ekran görüntüsü almak için hızlı menüyü kullanabilirsiniz. Ekranın üst kısmını aşağı doğru çektiğiniz zaman çıkan menüden Screenshot (ekran görüntüsü) seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık