Huawei Y6 2019 format atma nasıl yapılır? Huawei’nin en çok satılan giriş seviyesi telefonlarından Huawei Y6 2019’a nasıl format atılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Bu yazımızda fiziksel tuşları kullanarak Huawei Y6 2019’a format atma (hard reset) işlemini anlatacağız.

Telefonunuz ağırlaştıysa, sürekli donuyorsa, ekran kilidini unuttuysanız veya farklı sorunlardan dolayı telefona format atmanız gerekebilir. Hard Reset adı verilen bu format işlemi için telefonun fiziksel tuşlarını kullanacağız ve Wipe Data/Factory Reset işlemi yaparak telefonu fabrikadan ilk çıktığı haline döndüreceğiz.

Format atma işlemine geçmeden önce mümkünse telefonunuzun bir yedeğini alın. Çünkü format atma işlemi sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir. Ayrıca sorunsuz bir format işlemi için telefonunuzun en az %50 şarjlı olmasına özen gösterin. Gelin şimdi adım adım Huawei Y6 2019 format atma işlemini anlatalım.

Huawei Y6 2019 Format Atma

 • Öncelikle telefonu kapatın ve 10 saniye kadar bekleyin.
 • Ses Açma ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve 20 saniye kadar bekleyin. 20’ye kadar saydıktan sonra Güç tuşundan elinizi çekin ve 1-2 saniye sonra yine güç düğmesine basın ve yine 20 saniye bekleyin. Tekrar parmağınızı güç tuşundan çekin 1-2 saniye bekleyin ve tekrar güç tuşuna basın.
 • Ekrana Huawei yazısı çıktığında güç düğmesinden elinizi çekebilirsiniz. Ses Açma düğmesine ise basmaya devam edin.
 • Ekrana EMUI yazısı çıktığı zaman elinizi Ses Açma düğmesinden de çekebilirsiniz.
 • Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçin. (dokunmatik ekranla seçim yapabilirsiniz.)

huawei y6 2019 hard reset

 • Açılan ekranda format işlemini onaylamak için YES yazın ve Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçin.
 • Yine Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçin.
 • Reset Successful yazısı çıkacak ve yine ilk ekran açılacaktır. Reboot System Now seçeneğini seçin ve format atma işlemini tamamlayın.

Reboot System Now seçeneğini seçtikten sonra telefonunuz kapanacak ve tekrar açılacaktır. Açılışta Huawei yazısı çıkacaktır. Telefonun açılması 2-3 dakika sürebilir, bu sürede bir şey yapmadan bekleyin.

Paylaş

2 yorum

 1. Ramazan Barut on

  sıfırlamayı yaptım fakat yine şifre istedi hesap girişi istedi hesabı hatırlamadığım şiçin sıfırladıydım. sıfırlanmadı mı?

Yorumdan çık