Huawei’nin kullanıcı arayüzü EMUI, üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan istediğiniz uygulamaya kilit koyma özelliği sunmaktadır. Böylece o uygulamayı açmak için uygulama kilidi şifresini girmeniz gerekmektedir.

Kişisel güvenliğinize önem veren biriyseniz ve bazı uygulamalarınıza başkalarının erişmesini istemiyorsanız o uygulamaya ekstra şifre koyabilirsiniz. Uygulamaları gizlemek veya şifre koymak için birçok uygulama bulunmaktadır. Ancak Huawei’nin kendi arayüzü 3. parti uygulamaya gerek kalmadan uygulama kilidi sunmaktadır.

Uygulama kilidi adı verilen bu özellik sayesinde istediğiniz uygulamalara kilit koyabilirsiniz. Böylece uygulamayı açmak istediğinizde sizden belirlemiş olduğunuz şifreyi girmeniz istenecektir.

Huawei Uygulama Kilidi Nasıl Kullanılır?

  •  Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik > Uygulama Kilidi yolunu izleyin.
  • Uygulama Kilidi sayfasında kilit koymak istediğiniz uygulamanın yanındaki sürgüyü çekerek aktif hale getirin.

huawei uygulama kilidi

  • Kilitli uygulamaları açmak için sizden şifre belirlemeniz istenecektir. Ve şifreyi unutmanız durumunda şifrenizi sıfırlamak için Şifre güvenlik sorusu ve cevabını girmeniz istenecektir. Güvenlik sorunuzun cevabını unutmamaya özen gösterin.

huawei uygulama kilidi sifre belirleme

Uygulama Kilidini kullanarak kilitlediğiniz uygulamaları sadece belirlemiş olduğunuz şifre ile açabilirsiniz. Ekran kilitlendiği taktirde uygulamayı açmaya çalıştığınızda tekrar şifre girmeniz istenecektir.

Huawei Uygulama Kilidi ile Whatsapp, Facebook, Snapchat, Takvim, Fotoğraflar vb. hemen tüm uygulamalara şifre koyabilir ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Paylaş.

9 yorum

Yorum Yap