Huawei’nin mobil işletim sistemi HarmonyOS, üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan istediğiniz uygulamaya kilit koyma özelliği sunmaktadır. Böylece kilitlediğiniz uygulamayı açmak için uygulama kilidi şifresini girmeniz veya telefonunuzda yüz tanıma varsa yüzünüzü tanıtmanız gerekmektedir.

Kişisel güvenliğinize önem veren biriyseniz ve bazı uygulamalarınıza başkalarının erişmesini istemiyorsanız o uygulamaya şifre koyabilirsiniz. Uygulamaları gizlemek veya şifre koymak için birçok uygulama bulunmaktadır. Ancak Huawei’nin kendi işletim sistemi 3. parti uygulamaya gerek kalmadan uygulama kilidi sunmaktadır.

Huawei Uygulama Kilidi ile Whatsapp, Facebook, Instagram, X, Snapchat, Takvim, Fotoğraflar vb. hemen tüm uygulamalara şifre koyabilir ve ekstra güvenlik sağlayabilirsiniz. Gelin şimdi uygulama kilidi nasıl kullanılır resimli olarak anlatalım.

Huawei Uygulama Kilidi Nasıl Kullanılır?

  •  Ayarlar > Güvenlik > Uygulama Kilidi yolunu izleyin ve Etkinleştir seçeneğini seçin.
  • Uygulama Kilidi sayfasında kilit koymak istediğiniz uygulamanın yanındaki sürgüyü çekerek aktif hale getirin.

huawei uygulama kilidi

  • Kilitli uygulamaları açmak için sizden şifre belirlemeniz istenecektir. Ve şifreyi unutmanız durumunda şifrenizi sıfırlamak için Şifre güvenlik sorusu ve cevabını girmeniz istenecektir. Güvenlik sorunuzun cevabını unutmamaya özen gösterin. Uygulama kilidi için telefon şifrenizi kullanabilir veya Özel PIN oluşturabilirsiniz. Ayrıca şifre olarak yüz tanıma ve parmak izini seçebilirsiniz.

huawei uygulama kilidi sifre belirleme

Uygulama Kilidini kullanarak kilitlediğiniz uygulamaları sadece belirlemiş olduğunuz şifre ile açabilirsiniz. Ekran kilitlendiği taktirde uygulamayı açmaya çalıştığınızda tekrar şifre girmeniz istenecektir.

Paylaş

9 yorum

Yorumdan çık