Ana sayfa BLOG Huawei Telefonlarda Metin ve Görüntüleme Boyutunu Değiştirme

Huawei Telefonlarda Metin ve Görüntüleme Boyutunu Değiştirme

1

Huawei marka akıllı telefon kullananlar telefonlarının Ayarlar bölümünden metin boyutunu ve görüntüleme modunu değiştirerek istedikleri gibi ayarlayabilirler. Bu yazımızda metin boyutunu büyütme, küçültmeyi ve görüntüleme modunu değiştirmeyi anlatacağız.

Huawei’nin EMUI kullanıcı arayüzü, metin boyutunu  ve görüntüleme modunu değiştirmenize izin vermektedir. Görüntüleme modunu, hem yazı boyutunu hem de simgelerin boyutunu orantılı olarak büyütmek veya küçültmek için kullanabilirsiniz. Eğer simge boyutlarının aynı kalmasını sadece yazı boyutunun büyümesi veya küçülmesini istiyorsanız yazı boyutunu değiştirmeniz yeterlidir.

Huawei telefonunuzun yazı boyutunu ayarlamak için Ayarlar > Ekran > Metin boyutu yolunu izleyin ve ekranın altındaki sürgüyü sağa veya sola çekin. Ekranın üstünde bulunan örnek metini görerek yazı boyutunu istediğiniz gibi küçültebilir veya büyütebilirsiniz.

Huawei telefonunuzun Görüntüleme modunu değiştirmek için Ayarlar > Ekran > Görüntüleme modu yolunu izleyin. Açılan ekranın üst bölümünde görüntüleme modu gösterilmektedir. Ekranın altındaki sürgüyü sağa sola çekerek görüntüleme modunu istediğiniz boyuta ayarlayabilirsiniz.

Görüntüleme modu bölümünde açıklandığı gibi Görüntüleme Modu, görseller ve karakterler gibi arayüz elemanlarının boyutlarını düzenler.


1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here