Huawei P40, P40 Pro ve P40 Lite ile ekran görüntüsü alma nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Diğer Huawei telefonlarda olduğu gibi Huawei P40 ailesinde de ekran görüntüsü alma işlemi oldukça kolaydır. Gelin isterseniz P40 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır farklı yöntemler ile anlatalım.

Diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi Huawei P40, Huawei P40 Pro ve Huawei P40 Lite ile ekran görüntüsü almak için en pratik yöntem fiziksel tuşları kullanmaktadır. Her üç modelinde yan tarafında yer alan Güç Tuşu ve Ses Kısma Düğmesine aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Huawei P40 ailesinde ekran görüntüsü aldığınız zaman ekranın sol alt köşesinde ekran resminin ön izlemesi gözükür. Ön izleme resmini aşağı doğru kaydırırsanız, uzun ekranlarda (web sitesi, whatsapp mesajlaşması v.b) ekranın altında kalan gözükmeyen yerlerin de ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Huawei P40, P40 Pro ve P40 lite ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise hızlı menüyü kullanmaktır. Ekranın üstünü tutup aşağı doğru çektiğinizde açılan menüden Screenshot(ekran resmi) seçeneğini seçerseniz, o an ekranda ne varsa onun ekran resmi çekilir ve Galeriye kaydedilir.

p40 pro ekran goruntusu alma hizli menu

Huawei P40 serisi ile çektiğiniz ekran resimlerine telefonunuzda yer alan Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap