Kullanıcılar ve otoriteler tarafından büyük ilgi gören ve sürekli karşılaştırılan Huawei P30 Pro ve Samsung Galaxy S10 Plus, uzun kullanım batarya testinde karşı karşıya geldiler. Daha önce hız testinde karşı karşıya gelen iki model bu sefer batarya ömrü testinde karşılaştırıldı.

Daha önce Phonebuff‘ın hazırladığı P30 Pro vs Galaxy S10+ hız testi videosunu sizlerle paylaşmıştık. Hız testinde Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro’yu geride bırakmayı başarmıştı. İki amiral gemisi şimdi de batarya kullanım testinde karşı karşıya geldiler.

Phonebuff’ın hazırladığı batarya testinde, her iki telefonla farklı uygulama ve oyunlar birer saat olacak şekilde çalıştırılıyor ve telefonların kullandıkları bataryalar gözler önüne seriliyor. Batarya testine geçmeden önce Galaxy S10 Plus’ın Li-Ion 4100 mAh bataryaya, Huawei P30 Pro’nun ise Li-Po 4200 mAh batarya sahip olduğunu hatırlatalım.

Huawei P30 Pro özellikleri için tıklayın.
Samsung Galaxy S10 Plus özellikleri için tıklayın.

Hazırlanan uzun kullanım batarya testinde, iki telefonla birer saat olacak şekilde telefon görüşmesi, mesajlaşma, mail kullanımı, Youtube, internet tarayıcı, spotify, google haritalar, snapchat, instagram ve alto oyunu oynanıyor. Bunlara ek olarak telefonlar 16 saat kapalı tutuluyor ve telefonların kapalı durumda ne kadar batarya harcadıkları gösteriliyor.

Testin galibi Huawei P30 Pro oluyor. Huawei P30 Pro toplamda 25 saat 42 dakika kullanım sunarken, Samsung Galaxy S10 Plus 25 saat 11 dakika kullanım sunabiliyor. Gelin isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Huawei P30 Pro ve Samsung Galaxy S10+ uzun batarya kullanım testiyle başbaşa bırakalım.

Paylaş.

Yorum Yap