Huawei P30 Lite Format Atma – Hard Reset

Huawei P30 Lite‘ye fiziksel tuşları kullanarak format atmayı anlatacağız. Hard Reset adı verilen bu işlem sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler ve ayarlar silinecek, telefonunuz fabrikadan çıktığı ilk günkü haliyle açılacaktır. Aynı yöntemi kullanarak Huawei P30 ve P30 Pro modellerine de format atabilirsiniz.

Telefonun tuş kilidini unuttuysanız, telefonunuz ağırlaştıysa, donduysa veya farklı bir sorunu varsa telefona format atarak telefonu düzeltebilirsiniz. Huawei P30 Lite için fiziksel tuşlarını kullanarak hard reset yani format atma işlemini anlatacağız. Bu işlem sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silineceği için, format atmadan önce telefonun bir yedeğini almanızı öneririz. Ayrıca sorunsuz bir format işlemi için telefonun en az %50 şarjlı olmasına dikkat ediniz.

Huawei P30 Lite Format Atma

  • Öncelikle telefonun güç tuşuna basarak telefonu kapatın. Eğer telefonunuz yanıt vermiyorsa şarjının bitmesini ve kapanmasını bekleyin.
  • Telefonunuz kapalı iken Ses Açma ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve basılı tutmaya devam edin.
  • Yaşlaşık 15 saniye sonra ekrana Huawei yazısı çıkacaktır. Huawei yazısı çıktıktan 3-5 saniye sonra parmaklarınızı ses açma ve güç düğmesinden çekebilirsiniz.
  • Açılan EMUI ekranında Ses tuşları ile menüde gezinebilir ve güç düğmesiyle seçim yapabilirsiniz. Menüden Wipe data/factory reset seçeneğini seçin.

huawei p30 lite format

  • Açılan ekranda klavyede yes yazın ve Wipe data/factory reset butonu dokunun. Açılan onay ekranında yine Wipe data/factory butonuna dokunun.
  • Format işlemini başlayacak ve bittiği zaman yine ilk EMUI ekranı açılacaktır. Bu sefer Reboot System Now seçeneğini seçin.

Reboot system now seçeneğini seçtikten sonra telefonunuz kapanacak ve formatlanmış şekilde açılacaktır. Telefonun ilk açılışı biraz uzun sürebilir, bu sürede sabırla bekleyin.

Yorum yapın