Huawei P30 Lite ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz iki farklı metodu sizlerle paylaşacağız. Ayrıca ekrana sığmayan uzun ekranlar için uzun ekran görüntüsü nasıl alınır onu da anlatacağız.

Huawei P30 Lite ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik çözüm fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü almaktır. Telefonun yan tarafında bulunan Ses Kısma ve Güç Tuşuna aynı anda basıp 1-2 saniye beklediğiniz zaman telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır. Ekran görüntüsünü aldığınız zaman çekilen ekran resminin ön izlemesi ekranın sol alt köşesinde belirir. Bu ön izlemeyi aşağı doğru kaydırırsanız, uzun ekranlarda (web sitesi, uzun menüler vb.) ekranın alt kısmında kalan kısımlarında ekran görüntüsü alınır ve ilk çektiğiniz ekran resmiyle otomatik olarak birleştirilir.

Huawei P30 Lite ile ekran görüntüsü almak için bir de üç parmak yöntemini kullanabilirsiniz. Üç parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru çektiğiniz zaman ekran görüntüsü alınır. Üç parmakla ekran görüntüsü alabilmek için öncelikle Ayarlar > Akıllı yardım > Hareketle kontrol yolunu izleyip Üç Parmakla Ekran görüntüsü alma özelliğini aktif hale getirin.

Çektiğiniz ekran resimlerine telefonunuzda yer alan Galeri uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap