Huawei P30 ile ekran görüntüsü almak için sizlere üç farklı yöntem anlatacağız. Huawei P30 ile ekran görüntüsü almak için diğer telefonlarda olduğu gibi fiziksel tuşları kullanabileceğiniz gibi parmak eklemiyle veya hızlı menü aracılığıyla ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Huawei P30 ekran görüntüsü alma işlemi için kullanabileceğiniz en bilindik yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alma yöntemidir. Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basıp 1-2 saniye beklerseniz telefondan bir deklanşör sesi gelir ve ekran resmi çekilir. Çektiğiniz ekran resminin ön izlemesi ekranın sol alt köşesinde belirir. Bu ön izlemeyi aşağı doğru kaydırırsanız uzun ekranlarda, ekranın altında kalan kısmında ekran görüntüsü alınır.

Huawei P30 ile ekran görüntüsü almak için parmağınızın eklem kısmını kullanabilirsiniz. Parmağınızın eklem kısmı ile ekrana iki kez ardarda dokunursanız ekran resmi çekilir. Bu özelliği kullanmak için öncelikle Ayarlar > Akıllı Yardım > Hareketle Kontrol > Akıllı Ekran Görüntüsü yolunu izleyin ve Akıllı ekran görüntüsü özelliğini aktif hale getirin.

huawei akilli ekran goruntusu

Huawei P30 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise hızlı ayarlar menüsüdür. Ekranın üst kısmını aşağı doğru çekerek açılan menüden Screenshot (ekran görüntüsü) seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık