Anasayfa BLOG Huawei P20 Pro Su Dayanıklılık Testi

Huawei P20 Pro Su Dayanıklılık Testi

4

Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei P20 Pro için suya dayanıklılık testi yaptık. Teloji.com olarak dünyanın ilk  P20 Pro su testini gerçekleştirdik. IP67 sertifikasına sahip olan akıllı telefon gerçekten suya dayanıklı mı sizler için test ettik.

Dünyanın ilk Huawei P20 Pro su testini sizler için gerçekleştirdik. Huawei’nin 3 arka kameralı akıllı telefonu ve aynı zamanda şuanda dünyanın en iyi kamerasına sahip olan telefonu olan Huawei P20 Pro için suya dayanıklılık testi yaptık.

Huawei P20 Pro için hazırladığımız su testinde öncelikle telefonu musluğun altına bıraktık ve suyu açtık. Telefonun hem ekranını hem arka kapağını hem de yanlarını musluğun altında bıraktık ve telefonun su geçirip geçirmediğini test ettik. Daha sonra telefonun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ekranı, kamerayı ve hoparlörü açıp denedik.

Testin ilk etabını başarıyla geçen Huawei P20 Pro’yu daha sonra su dolu bir kabın içine bıraktık ve 2 dakika beklettik. 2 dakika sonra sudan çıkardığımız P20 Pro’nun yine ekran, kamera ve hoparlörünü kontrol ettik.

Huawei P20 Pro iddia edildiği gibi suya karşı dayanıklı olduğunu yaptığımız testlerde ortaya koydu. P20 Pro’yu yağmurlu havalarda, havuzda, denizde rahatlıkla kullanabilir hatta su altı fotoğrafları çekebilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri test videomuzla başbaşa bırakalım.

4 YORUMLAR

  1. Beğenerek kullandığım güzel bir telefon bu testi merak etmiştim yine de bir hatırlatma ip 67 sertifikalı bütün telefonlarda yoğun buhar olan yerlerden uzak tutun derim birde basınçlı sudan örneğin tazyik li su atan cihazlardan ne alaka demeyin başınıza gelebilir bu durumlarda su alabiliyor telefonlar belli bir derinliği geçince bir sure sonra su alma riskini söylememe gerek yok biliyorsunuzdur

  2. p20 lite var bende 2 gun önce suya düştü 10 sn bile kalmadı ve ekran gidip geliyor.ön kamaram flu laşmış.ben bu videonun güvenilir oldugunu düşünmüyorum.

    • Selma hanım P20 Pro ile P20 Lite birbirinden farklı iki modeldir. Buradaki test bizzat benim tarafından P20 Pro için hazırlanmıştır.

  3. Telefonu almayı planlıyordum. Gerekli aradığım özellik buydu. Teşekkür ederim böyle bir video çektiğiniz için. Artık tereddüt etmeden alabilirim.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz