Ana sayfa Nasıl Yapılır Mobil Format Huawei P20 Lite Format Atma – Hard Reset

Huawei P20 Lite Format Atma – Hard Reset

0

Huawei P20 Lite format atma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak P20 Lite’ye hard reset işlemini yapacağız. Format atma işlemi sonrasında telefondaki tüm veriler silinecek ve telefon fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacaktır.

Huawei P20 Lite’nin tuş kilidini veya desen şifresini unuttuysanız, telefonunuz sürekli donuyorsa veya ağırlaştıysa telefona format atarak telefonu ilk günkü haline getirebilirsiniz. Telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak format attıktan sonra telefondaki tüm veriler silinecek ve telefon fabrika ayarlarına dönüş şekilde açılacaktır. Format atma işlemine geçmeden önce yedek almanızı ve telefonun en az %50 şarjlı olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Huawei P20 Lite Hard Reset

  • Öncelikle telefonu kapatın.
  • Telefon Ses Açma ve Güç düğmesine aynı anda basın ve basılı tutun.
  • Ekrana Huawei logosu geldiğinde (telefonda bir titreşim olunca) elinizi güç düğmesinden çekin.
  • 3-4 saniye sonrada Ses açma düğmesinden elinizi çekebilirsiniz.
  • Ekrana EMUI ekranı gelecektir. Ses düğmeleri ile Wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve Güç tuşuyla seçim yapım.

huawei p20 lite format

  • Açılan onay ekranında yine Wipe data/factory reset seçeneğini seçin.
  • Format işlemi tamamlandığında yine EMUI ekranı açılacaktır. Reboot system now seçeneğini seçin.

Reboot system now seçeneği seçtiğiniz zaman telefonunuz kapanacak ve format atılmış şekilde açılacaktır. Telefonun ilk açılışı 2-3 dakika kadar sürebilir, bu sürede bir şey yapmadan bekleyiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın