Ana sayfa Nasıl Yapılır Ekran Görüntüsü Alma Huawei P10 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P10 Ekran Görüntüsü Alma

5

Huawei P10 ekran görüntüsü alma işlemi diğer birçok android telefonla aynı şekilde yapılmaktadır. Burada anlatacağımız ekran görüntüsü alma işlemi Huawei P10, Huawei P10 Plus ve Huawei P10 Lite modelleri için geçerlidir.

Huawei P10, P10 Plus ve P10 Lite ile ekran görüntüsü almak için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. 1. yöntem diğer birçok android telefonda olduğu gibi Ses Kısma ve Güç Düğmesi kombinasyonudur. Ses Kısma ve Güç Düğmesine aynı anda basıp kısa bir süre beklerseniz telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir.

Huawei P10 ile ekran görüntüsü almak için diğer izleyebileceğiniz yol ise telefonun hızlı menüsünü kullanmaktır. Telefonun üst kısmından parmağınızı kaydırarak hızlı erişim menüsünü açın. Burada Screenshot (ekranı yakala) seçeneğini seçtiğiniz zaman ekran görüntüsü alınacaktır.

Huawei P10 ile çektiğiniz ekran resimlerine telefonun Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

5 YORUMLAR

  1. Merhaba. Huawei P10 telefonda tek parmakla ekranın belirli bir kısmını kesme işlemi uygulanıyor. Telefonla uğraşırken istem dışı oluyor hep. Kendim hiç yapamadım. Nasıl olduğu hakkında fikri , bilgisi olan var mı ?

  2. Merhaba p10 lite kullanıyorum instagram da akışa bakarken ne yaptım farkında değilim ekranın üst kısmına sayaç geldi kaydırmalı ekran kaydı yazıyordu ben akışa bakmaya devam ettim kaydı durdurdum kayıttan sonra akışı gectiğim 5 resmin yazıları yla birlikte ekran resmi aldı galeriye eklendi ama nasıl oldu diye deneme yapıyorum yapamadım bilginiz varmı KAYDIRMALI EKRAN KAYDI ile ilgili

    • Şuan elimizde test edip size net bilgi vermemiz için Huawei marka telefon yok. Ancak samsung ve birçok android marka akıllı telefonda ekranı kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliği vardır. Bu samsung’da ekran görüntü alındığında altta çıkan menüde ekranı kaydır seçeneğini seçerek yapılmaktadır. Huawei’de de büyük ihtimalle bu şekildedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın