Huawei Mate 40 yakın zamanda tanıtılacak. Merakla beklenen yeni Huawei Mate 40 ailesiyle ilgili son zamanlarda birçok sızıntı ortaya çıktı. Ortaya çıkan son belge ise MIIT (Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı)’den geldi. Ortaya çıkan sertifikada Huawei Mate 40 serisinin üç farklı modelle geleceğini görülüyor.

MIIT (Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı) belgesinde Huawei Mate 40 serisinin üç farklı modelle geleceği gösteriliyor ve telefonların kod adları yer alıyor. Telefonların özellikleri ise yer almıyor. MITT belgesine göre, Normal Mate 40’ın kod adı Ocean‘dır ve OCE-AN00 model numarasını taşıyor. Mate 40 Pro, NOH-AN00 model numarasıyla Noah kodludur ve Mate 40 Pro +, NOP-AN00 model numarasına sahiptir. Kod adından bahsedilmedi, ancak diğer ikisinin şemasına göre, kod adının N-O-P ile başladığını düşünebiliriz.

mate 40 onleaks miit 1 mate 40 onleaks miit 2 mate 40 onleaks miit 3

Mate 40 ailesinin tüm varyantların bir sonraki Kirin (5nm) işlemcisini çalıştırması bekleniyor. Ve bunun Amerikan şirketlerinin Huawei ile iş yapmasını engelleyen ABD’nin yaptırımları nedeniyle Huawei’nin öngörülebilir gelecekte üreteceği son Kirin destekli amiral gemisi olabileceği söyleniyor. Bu işlemci Kirin 1000 olarak anıldı, ancak daha yakın zamanda Kirin 9000 olarak adlandırıldı.

Huawei Mate 40’ın daha önce CAD renderları sızdırılmıştı. Bu görüntülere dayanarak Mate 40 Pro’nun P40 Pro’ya göre daha boxer (kutu) bir görünüme sahip olacağını ve çift selfie kamera deliklerinin daha ince olacağını biliyoruz.

mate 40 onleaks 1 mate 40 onleaks 2

Serinin 108 MP ana kamera ile gelmesi bekleniyor ve Pro modelinde 5X yakınlaştırma veya 55X dijital yakınlaştırma özelliğine sahip bir periskop kamera bulunacağı tahmin ediliyor. Ancak yukarıdaki görüntüler, sızdırılan renderlarla tutarlı değildir. Mate 40 serisinin son tasarımını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık