Huawei Mate 20 Pro, hız testinde iPhone XS Max‘in karşısına çıktı. Daha önce Android platformunun en güçlü amiral gemilerinden Galaxy Note 9, OnePlus 6t, Google Pixel 3 XL gibi cihazları hız testinde geçen iPhone XS MAX, Huawei Mate 20 Pro’yu da geçebildi mi?

Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 20 Pro, iPhone XS Max ile hız testinde karşı karşıya geldi. İki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman Huawei Mate 20 Pro, Kirin 980 chipset, 8 GB RAM, 256 GB UFS 2.1 dahili depolama alanı ve Android 9.0 Pie işletim sistemine sahipken, iPhone XS Max, A12 Bionic chipset, 4 GB RAM, 64 GB NVME dahili depolama alanı ve iOS 12.1.1 işletim sistemine sahip.

Huawei Mate 20 Pro özellikleri için tıklayın.
iPhone XS Max özellikleri için tıklayın.

PhoneBuff youtube kanalının hazırladığı hız testinde, her iki telefonla 16 farklı oyun/uygulama ardarda iki tur olacak şekilde çalıştırıldı. Böylece telefonların uygulama açış hızları, çoklu uygulama performansları ve arka planda uygulama çalıştırma performansları gözler önüne serildi.

Apple’ın amiral gemisi sahip olduğu A12 Bionic chipseti ve daha stabil çalışan iOS işletim sistemiyle karşısına çıkan diğer Android modellerinde olduğu gibi Huawei Mate 20 Pro’yu da geride bırakmayı başardı.

Gelin isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri hız testiyle başbaşa bırakalım.

Paylaş.

Yorum Yap