Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei Mate 20 Pro için sağlamlık testi yapıldı. Sağlamlık testleriyle bilinen JerryRigEverything youtube kanalı tarafından hazırlanan testte, Mate 20 Pro’nun çizilmeye, bükülmeye ve yanmalara karşı dayanıklılığı gözler önüne serildi.

Ekrana gömülü parmak izi okuyucusu, ters şarj ile diğer telefonları şarj etme özelliği ve 3 arka kamerasıyla dikkat çeken Huawei Mate 20 Pro ne kadar sağlam? İşte bu sorunun cevabı için JerryRigEverything sağlamlık testi videosu hazırladı. Testin ilk bölümünde Mate 20 Pro’nun ekranı, kamera lensleri, çerçeveleri ve arka panelinin çizilmelere karşı sağlamlığı test edildi. Telefonun ekranı diğer amiral gemilerde olduğu gibi 5. ve 6. seviyeden sonra çizilirken, telefonun kamera lensleri ve tırtıklı diyebileceğimiz arka paneli paket bıçağına karşı koydu. Alüminyum çerçeveler ise maket bıçağı karşısında dayanamadı.

Huawei Mate 20 Pro Özellikleri

Testin ikinci bölümünde telefonun ekranı bir çakmak ile ateşe maruz bırakıldı ve yanma işlemi sonunda ekranda leke oluştu. Diğer birçok amiral gemisinin bu testi başarıyla geçtiğini hatırlatalım.

Testin son bölümü olan bükme testinde ise Mate 20 Pro, hayal kırıklığı yarattı ve telefonun kavisli ekranında çatlaklar meydana geldi. Ekranda oluşan çatlaklara rağmen parmak izi tanımlanabildi ancak sonrasında parmak izi okunmadığı için telefon kilidi açılmadı. Gelin isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sağlamlık testine geçelim.

Paylaş.

Bir yorum yap...