Huawei Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 Lite ile ekran görüntüsü alma işlemi aynı şekilde yapılmaktadır. Her üç telefonla da birçok farklı şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Şimdi gelin bu telefonlarla nasıl ekran görüntüsü alınır bakalım.

Birçok android telefonda olduğu gibi Huawei Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 Lite ile ekran görüntüsü almak için Ses Kısma Düğmesi ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve 1-2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Parmağınızın eklem yeriyle ekrana çift tıklatarak Huawei Mate 20 serisiyle ekran görüntüsü alabilirsiniz. Yine parmağınızın eklem yeriyle ekranda daire çizerek, ekrandaki görüntünün belli bir kısmının ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Parmağınızı ekranın üstünden altta doğru çekerek hızlı erişim menüsünü açıp, menüden Screenshot (Ekran Resmi) seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

huawei ekran goruntusu 2

Huawei Mate 20 Lite ile ekran görüntüsü almak için bir diğer yol ise üç parmağınızı ekranın üstünden altına doğru çekmektir. Bu şekilde de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek için Ayarlar > Akıllı Yardım > Haraketle Kontrol > Üç Parmakla Ekran Görüntüsü yolunu izleyiniz.

Paylaş

Yorumdan çık