Huawei Mate 20 Lite‘ye format nasıl atılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Bu yazımızda telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak Huawei Mate 20 Lite’ye hard reset işlemi uygulayacağız. Bu işlem sonrasında telefondaki tüm veriler silinecek ve telefon fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacaktır.

Telefonun tuş kilidini veya desen şifresini unuttuysanız, telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak telefona format atabilirsiniz. Böylece telefonunuz fabrikadan ilk çıktığı gibi açılacak ve sizden tuş kilidi istemeyecektir. Ayrıca telefonunuz ağırlaştıysa, sık sık donmalar yaşıyorsanız veya telefonda farklı sorunlar varsa, telefona format atarak bu sorunları çözebilirsiniz. Huawei Mate 20 Lite için anlatacağız bu format işlemi sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silineceği için imkanınız varsa öncelikle bir yedek almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca telefonun en az %50 şarjlı olmasına dikkat ediniz.

Huawei Mate 20 Lite Format Atma

  • Öncelikle telefonun güç düğmesine basarak telefonu kapalı konuma getirin.
  • Telefonun Ses Açma ve Güç düğmelerine aynı anda basın ve bekleyin.
  • Ekrana Huawei logosu çıktığı zaman elinizi güç düğmesinden çekin, ses açma düğmesine ise basmaya devam edin.
  • Ekrana EMUI yazısı geldiğinde elinizi ses açma düğmesinden de çekebilirsiniz.
  • Açılan EMUI ekranında Wipe data/factory reset seçeneğini seçin. (ses tuşlarıyla menüde gezinip güç düğmesiyle seçim yapabilirsiniz. Ayrıca ekranın dokunmatiğini de kullanabilirsiniz.)

huawei mate20 lite format

  • Açılan onay ekranlarında yine Wipe data/factory reset seçeneğini seçin.
  • Formatlama işlemi bittikten sonra yine EMUI ekranı açılacaktır. Bu kez Reboot system now seçeneğini seçin.

Reboot system now seçeneğini seçtikten sonra telefonunuz kapanacak ve formatlanmış şekilde açılacaktır. Telefonun ilk açılma süresi 1-2 dakika kadar sürebilir, bu sürede bir şey yapmadan bekleyin.

Paylaş

Yorumdan çık