Huawei Mate 10 Pro, iPhone X ve Samsung Galaxy Note 8 için hız testi yapıldı. 2017’nin en başarılı akıllı telefonlarından olan bu üç amiral gemisi hız testinde kıyasıya mücadele ettiler.

PhoneBuff youtube kanalı tarafından hazırlanan hız testinde Mate 10 Pro, Galaxy Note 8 ve iPhone X‘in uygulamaları açma hızları test edildi. Hazırlanan testte toplam 16 farklı oyun ve uygulama iki tur olacak şekilde ardarda açılıyor. Testin ilk turunda telefonların uygulama ve oyunları açma hızları gözler önüne seriliyor. Testin ikinci turunda ise telefonların arkaplanda uygulama çalıştırma performansları anlaşılıyor ve RAM’in önemi devreye giriyor. Bu arada iPhone X’in 3 GB RAM’e, Note 8 ve Mate 10 Pro’nun 6 GB RAM’e sahip olduğunu hatırlatalım.

Testin ilk turunu iPhone X önde tamamlamayı başarıyor ancak testin ikinci turu başladığında iPhone X’in RAM’i diğer telefonlara oranla daha az olduğu için uygulamaları kaldığı yerden başlatamıyor ve Huawei Mate 10 Pro ve Galaxy Note 8’in gerisinde kalıyor.

Testi Huawei Mate 10 Pro, 1 dakika 55 saniye ile birinci olarak tamamlıyor. Galaxy Note 8, 2 dakika 1 saniyede, iPhone X ise 2 dakika 19 saniyede tamamlıyor.

Paylaş

Yorumdan çık