Huawei Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Lite ile ekran görüntüsü alma işlemi her üç akıllı telefonda da aynı şekilde yapılmaktadır. Ekran görüntüsü almak için klasik tuş kombinasyonlarını kullanabilir veya Knuckle screenshots özelliği ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Huawei Mate 10, Mate 10 Pro ve Mate 10 Lite ile ekran görüntüsü almak için telefonun Ses Kısma Düğmesi ve Güç Düğmesine aynı anda basıp 1-2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Huawei Mate 10 serisi telefonlarda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer ekran görüntüsü alma yöntemi ise ekrana parmağın eklemiyle çift dokunmaktadır. Knuckle screenshots veya Smart Screen Shot adı verilen bu özellik sayesinde parmağınızın eklem yerini ekrana iki kez üst üste vurarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

huawei knuckle screenshots

Knuckle screenshots özelliğini aktif hale getirmek için Ayarlar > Akıllı Asistan > Hareket Kontrolü > Akıllı Ekran Görüntüsü yolunu izleyip aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

huawei knuckle screenshots 2

Paylaş.

Yorum Yap