Ana sayfa Nasıl Yapılır Ekran Görüntüsü Alma Huawei Ekran Görüntüsü Alma (Tüm Modeller)

Huawei Ekran Görüntüsü Alma (Tüm Modeller)

0

Huawei marka akıllı telefonlarda ekran görüntüsü alabilirsiniz. Huawei akıllı telefonlarda ekranda bulunan her hangi bir şeyin oyun, uygulama, mesaj vb. ekran görüntüsünü alabilir telefona kaydedebilir veya paylaşabilirsiniz.

Huawei akıllı telefonlarda iki farklı yöntemle ekran görüntüsü alınabilmektedir. Birinci yöntem çoğu android telefonda olduğunu gibi Ses Kısma ve Güç Düğmesi kombinasyonudur. Ses Kısma tuşu ve Güç Düğmesine aynı anda basıp 1-2 saniye beklediğiniz zaman telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir.

Huawei’nin yeni akıllı telefonlarında bulunan Knuckle-Sense özelliği ile de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özellik sayesinde parmağınızın eklem yerini iki kez ekrana dokundurarak ekran görüntü alabilirsiniz. Yine parmağınızın eklem yeri ile ekranda daire çizerek ekranın belli bir yerinin ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Aşağıda Knuckle-Sense kullanımını gösteren örnek bir resim bulunmaktadır.

huawei Knuckle Sense

Knuckle-Sense özelliğini aktifleştirmek için Ayarlar > Akıllı Yardım > Daha Fazla > Akıllı ekran yakalama yolunu izleyip akıllı ekran yakalama özelliğini aktif edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın