Huawei telefonda ekran görüntüsü almak için farklı yöntemler anlatacağız. Huawei akıllı telefonlarda ekranda bulunan her hangi bir şeyin oyun, uygulama, mesaj vb. ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için fiziksel tuşları kullanabilir veya el hareketleri ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Huawei ekran görüntüsü alma

Huawei akıllı telefonlarda üç farklı yöntemle ekran görüntüsü alınabilmektedir. Birinci yöntem çoğu android telefonda olduğunu gibi Ses Kısma ve Güç Düğmesi kombinasyonudur. Ses Kısma tuşu ve Güç Düğmesine aynı anda basıp 1-2 saniye beklediğiniz zaman telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran resmi çekilecektir.

Uzun sayfalarda, ekranın alt kısmında kalan yerlerinde ekran görüntüsünü almak için yani uzun ekran görüntüsü almak için Ses Kısma ve Güç düğmesine basarak ekran görüntüsü alın. Ardından sol alt köşede çıkan ekran görüntüsü önizlemesini aşağıya doğru kaydırın. Böylece uzun ekran görüntüsü alınacaktır.

huawei uzun ekran goruntusu 2

Huawei’nin yeni akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem Eklem Hareketi özelliğidir. Bu özellik sayesinde parmağınızın eklem yerini iki kez ekrana dokundurarak ekran görüntü alabilirsiniz. Ayarlar > Erişilebilirlik özellikleri > Kısayollar ve hareketler > Ekran görüntüsü alma bölümüne gidin ve Eklemle ekran görüntüleri özelliğinin etkinleştirin.

Parmağınızın eklem yeriyle ekrana iki kez tıklattığınız zaman ekran görüntüsü alınacaktır.

huawei Knuckle Sense

Eklem hareketi ile uzun ekran görüntüsü de alabilirsiniz. Parmağınızın eklem kısmıyla ekrana S harfini çizin. Böylece kayan ekran görüntüsü alınacak ve uzun sayfalarda ekranın sonuna kadar ekran görüntüsü alınacaktır. Uzun ekran görüntüsü alınırken, ekrana dokunursanız, o ana kadarki ekran görüntüsü alınır.

huawei uzun ekran goruntusu

Huawei telefonlarda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde hareket yakalama yöntemidir. Selfie fotoğraf çekmek için kullanılan yumruk hareketiyle ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ayarlar > Erişilebilirlik özellikleri > Akıllı Algılama > Yakalama hareketiyle çekim bölümüne gidin ve Yakalama hareketiyle çekim özelliğini aktifleştirin. Elinizi avuç içiniz ekrana bakacak şekilde ekrandan yarım kol boyu uzakta tutun ve ekranın üst kısmında el simgesinin gösterilmesini bekleyin. Ardından ekran görüntüsü almak için yumruğunuzu sıkın.

huawei el hareketi ile ekran goruntusu alma

Paylaş

Yorumdan çık