Anasayfa BLOG Huawei Bildirim Işığı Açma ve Kapama

Huawei Bildirim Işığı Açma ve Kapama

0

Huawei’nin bazı üst segment modellerinde (Huawei P20 Pro, Huawei P20 vb.) bildirim ışığı için ön kameranın yanında led bulunmaktadır. Bu LED, telefonunuza mesaj geldiğinde, cevapsız çağrılarda, şarjınız azaldığında veya telefonunuz şarj olurken farklı renklerde yanar.

Huawei marka telefonunuzun ayarlar bölümünden LED bildirim ışığını açabilir veya kapatabilirsiniz. Telefonunuzun bildirim ışığı açmak için: Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler ve Durum Çubuğu yolunu izleyin ve “Yanıp sönen bildirim ışığı” seçeneğinin yanındaki sürgüyü çekerek aktif hale getirin.

Eğer bildirim ışığını kapatmak istiyorsanız yine Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler ve Durum Çubuğu yolunu izleyin ve “Yanıp sönen bildirim ışığı” seçeneğinin yanındaki sürgüyü çekerek pasif hale getirebilirsiniz.

LED bildirim ışığı farklı durumlara ve farklı uygulama bildirimlerine göre farklı renkte yanmaktadır. Örneğin whatsapp’dan gelen bir bildirimde yeşil yanan ışık, snapchatten gelen bildirimlerde sarı renkte yanmaktadır. Böylece telefon ekranınız kapalı olsa bile hangi uygulamadan bildirim aldığınızı tahmin edebilirsiniz.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz