Ana sayfa BLOG Huawei Bildirim Işığı Açma ve Kapama

Huawei Bildirim Işığı Açma ve Kapama

2

Huawei’nin bazı üst segment modellerinde (Huawei P20 Pro, Huawei P20 vb.) bildirim ışığı için ön kameranın yanında led bulunmaktadır. Bu LED, telefonunuza mesaj geldiğinde, cevapsız çağrılarda, şarjınız azaldığında veya telefonunuz şarj olurken farklı renklerde yanar.

Huawei marka telefonunuzun ayarlar bölümünden LED bildirim ışığını açabilir veya kapatabilirsiniz. Telefonunuzun bildirim ışığı açmak için: Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler ve Durum Çubuğu yolunu izleyin ve “Yanıp sönen bildirim ışığı” seçeneğinin yanındaki sürgüyü çekerek aktif hale getirin.

huawei bildirim isigi acma

Eğer bildirim ışığını kapatmak istiyorsanız yine Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler ve Durum Çubuğu yolunu izleyin ve “Yanıp sönen bildirim ışığı” seçeneğinin yanındaki sürgüyü çekerek pasif hale getirebilirsiniz.

LED bildirim ışığı farklı durumlara ve farklı uygulama bildirimlerine göre farklı renkte yanmaktadır. Örneğin whatsapp’dan gelen bir bildirimde yeşil yanan ışık, snapchatten gelen bildirimlerde sarı renkte yanmaktadır. Böylece telefon ekranınız kapalı olsa bile hangi uygulamadan bildirim aldığınızı tahmin edebilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

2 YORUMLAR

  1. Selam huvai mate 20 kullanıyorum kullanmaz olaydım arama LED ışık ayarı bulamadım bu telefonda

  2. 2 gündür sürekli yeşil yanıyor. Hala söndüremedim. Eskiden olduğu gibi batarya çıkartabilseydik hallederdik ne güzel.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın