Huawei’nin bazı üst segment modellerinde bildirim ışığı için ön kameranın yanında led bulunmaktadır. Bu LED, telefonunuza mesaj geldiğinde, cevapsız çağrılarda, şarjınız azaldığında veya telefonunuz şarj olurken farklı renklerde yanar. Bizde bu yazımızda Huawei bildirim ışığı açma ve kapatma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Huawei Telefonda Bildirim Işığı Açma

Huawei marka telefonunuzun ayarlar bölümünden LED bildirim ışığını açabilir veya kapatabilirsiniz. Telefonunuzun bildirim ışığı açmak için: Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler ve Durum Çubuğu yolunu izleyin ve “Yanıp sönen bildirim ışığı” seçeneğinin yanındaki sürgüyü çekerek aktif hale getirin.

huawei bildirim isigi acma

Eğer bildirim ışığını kapatmak istiyorsanız yine Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirimler ve Durum Çubuğu yolunu izleyin ve “Yanıp sönen bildirim ışığı” seçeneğinin yanındaki sürgüyü çekerek pasif hale getirebilirsiniz.

LED bildirim ışığı farklı durumlara ve farklı uygulama bildirimlerine göre farklı renkte yanmaktadır. Örneğin whatsapp’dan gelen bir bildirimde yeşil yanan ışık, snapchatten gelen bildirimlerde sarı renkte yanmaktadır. Ayrıca telefon şarjınız az kaldığında zaman bildirim ışığı kırmızı yanar. Böylece telefon ekranınız kapalı olsa bile hangi uygulamadan bildirim aldığınızı tahmin edebilirsiniz.

Paylaş

4 yorum

  1. 2 gündür sürekli yeşil yanıyor. Hala söndüremedim. Eskiden olduğu gibi batarya çıkartabilseydik hallederdik ne güzel.

  2. Şehid huseyne sevdeli on

    Selam huvai mate 20 kullanıyorum kullanmaz olaydım arama LED ışık ayarı bulamadım bu telefonda

Leave A Reply