Anasayfa BLOG HTC U11+ ve Samsung Galaxy Note 8 Hız Testi

HTC U11+ ve Samsung Galaxy Note 8 Hız Testi

0

Samsung’un 2017’ye damgasını vuran amiral gemisi Galaxy Note 8 ve HTC’nin amiral gemisi HTC U11+ için hız testi yapıldı. PhoneBuff tarafından hazırlanan testte iki telefon kıyasıya mücadele etti. Ancak tahminlerin aksine testi HTC U11+ önde tamamladı.

Samsung Galaxy Note 8 ve HTC U11+ hız testinde karşı karşıya geldi. PhoneBuff’ın hazırladığı hız testinde her iki amiral gemisiyle 16 farklı oyun ve uygulama ardarda iki tur olarak çalıştırılıyor ve telefonların hızları test ediliyor. Testin ilk etabı telefonların uygulama açma hızlarını gösterirken testin ikinci turu telefonların arkaplanda uygulama çalıştırma performanslarını ortaya koyuyor.

İki telefonun özelliklerine kısaca baktığımızda telefonlar benzer donanım özelliklere sahip. Her iki telefonda da Snapdragon 835 chipset, 6 GB RAM, UFS 2.1 depolama sistemi bulunuyor. Ancak Note 8, Android 7.1.1 işletim sistemiyle çalışırken HTC U11+, Android 8.0 Oreo işletim sistemini kullanıyor.

Hız testine baktığımız zaman testin hem ilk turunu hem de ikinci turunu HTC U11+ önde tamamlıyor. Testin ilk turunu 1 dakika 21 saniyede tamamlayan HTC U11+, testin tamamını 1 dakika 46 saniyede bitiriyor. Samsung Galaxy Note 8 ise testin ilk turunu 1 dakika 30 saniyede, testin tamamını ise 2 dakikada bitirebiliyor.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz