HTC One M9 ekran görüntüsü almak için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. HTC One M9 telefonunuzda oynadığınız bir oyunun veya her hangi bir ekran görüntüsünün resmini çekmek için size en kolay gelen yöntemi kullanabilirsiniz.

  • Güç Düğmesi ve Ses Kısma Tuşu

Android cihazların genelinde bulunan bu yöntemde Güç Düğmesi ve Ses Kısma Tuşuna aynı anda basıp 1 saniye kadar beklemeniz gerekiyor. HTC One M9 ekran görüntüsü alınacak ve telefonunuza kaydedilecektir. Örnek resim yukarıdadır.

  • Güç Düğmesi ve Home Tuşu

HTC One M9 modelinde Güç Düğmesi ve Home Tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

m9_2

  • Hızlı Ayarlar Menüsü

HTC One M9’da bulunan bu özellikle telefonun üst menüsünü aşağı çekerek ekran görüntüsü alma seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu yöntemi aktif olarak kullanmak için ekran görüntüsü alma kısa yolunu telefonun üst kısmında bulunan Bildirim Merkezine eklemeniz gerekmektedir. Ekran Görüntüsü kısa yolunu eklemek için Ekranın üstünden parmağınızı kaydırın ve Bildirim Merkezini açın. Hızlı Ayarları Düzenle (Edit Quick Setting) kısmında Screenshot (Ekran görüntüsü) seçeneğini seçin ve eklemek istediğiniz alana sürükleyin.

m9_ekrangoruntusu_ayari

3 yöntemlede HTC One M9 ekran görüntülerine telefonunuzda yer alan Galeri ve Fotoğraflar uygulamasından ulaşabilirsiniz. Ekran görüntüsü resimleri telefonun dahili hafızasında Pictures>Screenshots klasöründe yer alır.

Paylaş

Yorumdan çık