Amiral gemisi karşılaştırmalarımız HTC 10 ve Galaxy S7 ile devam ediyor. HTC 10 ile 2016’ya giriş yapan HTC oldukça iddalı. Ama karşında mobil teknoloji pazarı liderinin amiral gemisi Galaxy S7 bulunuyor. Bu yazımızda HTC 10 ve Galaxy S7’yi kıyasladık ve HTC 10’un daha iyi olan farklı özelliklerini sizler için listeledik.

1. Stabile Edilmiş Selfie Kamerası

Genellikle amiral gemilerin arka kamerasında görmeye alışık olduğumuz OIS yani optik imaj sabitleme özelliği HTC 10’un ön kamerasında da bulunuyor. Böylece HTC 10 ile çektiğiniz selfielerde titreşim engelleniyor. Bu özellik Galaxy S7’de bulunmuyor.

2. Boom Sound

HTC 10’un hem alt hem de üst kısmında hoparlör bulunur. Buda daha yüksek ve kaliteli ses ve müzik anlamına geliyor.

htc-10-boom-sound3. Kırılmaya Karşı Koruma

HTC.com sitesi üzerinden direkt alınan HTC 10’lar için 12 ay boyunca telefonu kullanıcı hatalarına karşı 3 kez değiştirme imkanı bulunmaktadır. (Bu özellik Türkiye’de yok.)

4. Sağlamlık

Galaxy S7’nin rakiplerine göre en büyük dejavantajlarından biri arka kapağının cam yapıda olmasından dolayı sağlamlık konusu. Yapılan testleri HTC 10 küçük sıyrıklarla atlatırken Galaxy S7’nin arka kısmı çatlıyor.

htc-10-galaxy-s7-saglamlik-karsilastirma

5. Çift Taraflı Şarj Bağlantı Noktası

HTC 10’un şarj bağlantı noktası çift taraflıdır. Böylece girişi ters sokma, gece karanlığında girişi oturtma gibi sorunlar yaşamazsınız.

6. AirPlay Desteği

HTC 10 aynen iPhone gibi AirPlay desteği sunmaktadır. HTC 10 ile Apple TV’ye bağlanabilir müzik, fotoğraf ve video yayını yapabilirsiniz. AirPlay özellikli hoparlörden müziklerinizi
dinleyebilirsiniz.

7. Eldiven Modu

HTC mühendisleri soğuk kış günlerini düşünerek eldiven modunu geliştirmişler. Bilgiğiniz gibi Galaxy S7 ve diğer dokunmatik ekran telefonları eldivenle kullanmak işgencedir. Ancak HTC 10’da bulunan eldiven modu sayesinde elinizde sanki eldiven yokmuş gibi rahat bir şekilde telefonu kullanabilirsiniz.

htc-10-galaxy-s7-eldiven

8. Temizlik

Galaxy S7’nin cam arka kapağı parmak izi tutmaktadır. HTC 10’da ise böyle bir sıkıntı yoktur.

9. Daha İyi Kulaklık Jakı

HTC 10’da bulunan hoparlör girişi 24-bit yüksek çözünürlükte ses sunmaktadır.

htc-10-jack

10. Uyarlanabilen Depolama Alanı (Adoptable Storage)

Android Marshmallow ile gelen bu güzel özellik sayesinde telefondaki fotoğraf, video, müzik vb. dosyalarımızı kolayca SD karta taşıyabiliyoruz. Bu özellik HTC 10’da bulunurken maalesef Galaxy S7 bu özelliği desteklememektedir.

11. Arka planda Çalıştırma Hızı

HTC 10 ve Galaxy S7 için yapılan hız testlerinde Galaxy S7 önde ancak 2. turlarda yani açık olan uygulamalar tekrar bir tur yapıldığında HTC 10 öne geçiyor.

12. Yüksek Performans Modu

HTC 10’da yüksek performans modu bulunmaktadır. Telefonunuzdan yüksek performans almak istediğiniz de bu modu aktif edebilirsiniz. Bu mod işlemcinin daha performanslı çalışmasını sağlar ancak daha fazla batarya kullanımı yapar. Bu moda gerek olmadığında bataryanız için pasif hale getirmenizi öneriyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık