HMD Global, son altı yıldır Nokia markası altında akıllı telefonlar piyasaya sürüyor. Nokia’nın sahibi olan Finlandiyalı şirket, portföyünü genişletme ve kendi HMD markası altında telefonlarını tanıtma planları olduğunu duyurdu.

HMD Global’in Kurucu Ortağı, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jean-Francois Baril konuyla ilgili paylaşımda bulundu. CEO, LinkedIn sayfasında hem HMD hem de Nokia telefonlarının bir arada bulunacağını ve müşterilerin de “heyecan verici yeni ortaklarla” bir işbirliği beklemesi gerektiğini açıkladı. Uzun bir gönderi paylaşan Baril, HMD Global’in “yıldan yıla en hızlı büyüyen 5G akıllı telefon üreticisi” olduğunu ve son on iki ayda piyasaya sürülen onarılabilir Nokia cihazlarıyla sürdürülebilirlik alanında lider olduğunu da belirtti.

Şirketin artık “tüketici ihtiyaçlarına odaklanan telekomünikasyon için yeni bir dünya yaratmak amacıyla pazara bağımsız olarak girmeye” hazır olduğu vurgulandı.

hmd global nokia

HMD Global, Avrupa’nın en büyük akıllı telefon şirketlerinden biri olmakla gurur duyduğunu ve yakında dünya çapındaki tüketicilere “yüksek kaliteli, uygun fiyatlı mobil cihazlar” sunmaya başlayacağını duyurdu. Duyuruda gerçek bir zaman çizelgesiyle ilgili hiçbir ayrıntı yoktu, ancak önümüzdeki haftalarda bu konuda daha fazla bilgi paylaşılmasını bekliyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık