Samsung’un Galaxy modellerinde sık görüştüğünüz kişilere hızlı arama numarası vererek tek dokunuşla istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz. Biz bu yazımızda Samsung Galaxy S6‘da hızlı arama nasıl yapılır resimli olarak anlattık. Aynı işlemleri diğer samsung galaxy modellerinde ve android telefonlarda da yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzun arama ekranına gelin ve sağ üst köşede yer alan Daha Fazla seçeneğini seçin.

samsung-galaxy-s6-arama-ekrani

Açılan menüden Hızlı Arama seçeneğini seçin.

samsung-galaxy-s6-hizli-arama

Karşınıza gelen ekranda istediğiniz rakama kişi ekleyebilirsiniz. Örneğin 2 rakamına kişi eklemek istiyorsanız 2’nin yanında bulunan Kişi Ekle seçeneğini seçin. Rehberinizden kimi 2 numaraya atamak istiyorsanız seçmeniz yeterlidir.

samsung-galaxy-s6-hizli-arama-kisi-ekle

Örneğin 2 rakamına bir kişi eklediyseniz arama ekranında 2 rakamına uzun basmanız yeterlidir. Yani 2 rakamına parmağınızı basılı tutarsanız o kişiyi otomatik olarak arayacaktır.

Hızlı aramaya kişi eklemek için farklı bir yol daha bulunmaktadır. Örneğin 3 numarasına bir kişi eklemek istiyorsanız, arama ekranında 3’e uzun basın. Eğer 3’e hızlı arama kişisi atanmamışsa telefonun ekranında 3’e atanan kişi olmadığı ve kişi atamak için Tamam’a basmanız söylenecektir. Bu şekilde de hızlı aramaya kişi ekleyebilirsiniz.

Eğer iki veya üç basamaklı bir numaraya kişi eklediyseniz, örneğin 15 rakamına bir kişiyi eklediyseniz arama ekranına önce 1 yazın sonra 5 rakamına uzun basın. Böylece 15 rakamına eklediğiniz kişi hızlı aranacaktır. Aynı şekilde hızlı aramada 367 rakamına bir kişiyi eklediyseniz onu aramak için 3 sonra 6 yazın ve 7 rakamına uzun basın. Böylece 367 numaralı kişi aranacaktır.

Paylaş.

3 yorum

    • Yukarıda anlatıldığı gibi Hızlı Arama penceresine gelin. Orada eklediğiniz kişiler listelenecektir. Kişilerin sağ tarafında kırmızı bir buton yer alıyor ona dokunursanız eklediğiniz numara silinecektir.

  1. 1.sesli postaya ekledim silinmiyor ve ekledigim kisiyi aradigimda sesli posta yaziyor ismi yazmiyor nasil iptal edebilirim

Yorum Yap