Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 10+, hız testinde iPhone XS Max‘ın karşısına çıktı. Phonebuff’ın hazırladığı hız testlerinin ilk etabında iPhone XS Max’ı hiç bir Android telefon geçemedi. Peki Galaxy Note 10+, iPhone XS Max’ı geçebilecek mi?

Phonebuff youtube kanalı Samsung Galaxy Note 10 Plus ve iPhone XS Max’ı hız testinde karşılaştırdı. Galaxy Note 10+, dosya sistemi, depolama alanı ve önyükleme yükseltisinde düzeltme ve gelişmelerle geldi. Zira Galaxy Note 10+, UFS 3.0 depolama, F2FS dosyalama sistemi ve Boot Up Booster gibi yenilerle geldi.

Hız testinde karşılaştırılan telefonların özelliklerine özetle baktığımızda, Galaxy Note 10 Plus, Snapdragon 855 yonga seti, 12 GB RAM, 256 GB UFS 3.0 depolama alanı ve Android 9.0 işletim sistemine sahipken, iPhone XS Max, A12 Bionic yonga seti, 4 GB RAM, 64 GB NVME depolama alanı ve iOS 12.4.1 işletim sistemine sahip.

Hazırlanan hız testinde, her iki telefonda 16 farklı oyun/uygulama ard arda ve iki tur olacak şekilde çalıştırılıyor. Testte telefonların uygulama açış hızları ve çoklu uygulama performansları gösteriliyor.

Daha önce yapılan hız testlerinde, iPhone XS Max sahip olduğu az RAM kapasitesinden dolayı testlerin ilk bölümünü önde bitirse de, ikinci bölümlerle rakiplerinin gerisinde kalıyordu. Peki bu sefer Galaxy Note 10+ ilk turda iPhone XS Max’ı geçebilecek mi?

Evet! Galaxy Note 10+ hız testinin her iki turunu da önce bitirdi. Hem de iPhone XS Max’a sağlam bir fark atarak. Gelin isterseniz videoya geçelim.

Paylaş

Yorumdan çık