Google Voice, akıllı telefon ve bilgisayarda çalışan, size arama, kısa mesaj ve sesli posta için bir telefon numarası verir. Tüm cihazlarınızda senkronize olarak arama ve kısa mesaj göndermenizi sağlar. Google Voice doğrulama kodu ise numaranızı doğrulamanız için size gönderilen koddur. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en büyük şey dolandırıcılardır.

Google Voice Doğrulama Kodu Nedir?

Google Voice’a kaydolduğunuzda Google, uygulamayı kullanan kişinin gerçekten siz olduğunuzdan emin olmak için size bir kod gönderir. Bu önemli bir adımdır çünkü bir Google Voice hesabını mevcut bir telefon numarasına bağlamak mümkündür. Eğer Google Voice hesabını siz açtıysanız ve size doğrulama kodu geldiyse bunda bir sorun yoktur. Ancak Google Voice’a kayıt olmadıysanız ve sizden Google Voice doğrulama kodunuz isteniyorsa dolandırıcılar sizi arıyor demektir.

Google Voice Kullanmıyorum Ama Doğrulama Kodu Geldi?

Google Voice kullanmamanıza rağmen size Google Voice Doğrulama kodu geldiyse, muhtemelen başka biri sizin telefon numaranızı kullanarak Google Voice’a kaydolmuştur. Bu kişi sizi arayıp bir hikaye anlatacak ve size gelen kodu söyletmeye çalışacaktır. Böyle bir durumla karşılaşırsanız kesinlikle kodu söylemeyin ve konuşmayı sonlandırın.

Google Voice, aynı gerçek telefon numaraları gibi çalışır ve dolandırıcılar ve hacker’lar genellikle bu numaraları kullanırlar. Bundan dolayı Google Voice doğrulama kodunuzu kimseyle paylaşmayın.

Eğer yanlışla birine Google voice doğrulama kodunu verdiyseniz ve numaranızı geri almak istiyorsanız buradaki Google Voice yardım sayfasına gidip yönergeleri izleyin.

Paylaş

Yorumdan çık