Android için geliştirilen oyun ve uygulamalardan bazıları sadece belirli bölge veya ülkelerdeki kullancılara sunulmaktadır. Veya oyun ve uygulamalar önce Amerika, Avrupa vb. ülkeler için indirilebilirken Türkiye’deki kullanıcılar bu oyun ve uygulamalara erişmek için biraz bekletilmektedir. Bu yazımızda Türkiye’de kullanıma açılmayan android oyun ve uygulamaları Google Play Store’den nasıl indirebileceğinizi anlatacağız.

Türkiye’de veya başka bir ülkedeyseniz ve indirmek istediğiniz oyun veya uygulama bulunduğunuz bölge için indirebilir durumda değilse cihaz konumuzu değiştirmeniz gerekmetedir. Bunun için VPN uygulaması kullanmanız gerekiyor. Bu yazımızda VPN uygulaması olarak Rocket VPN uygulamasını kullanacağız. Tabi sizin tercih ettiğiniz başka bir VPN uygulaması varsa onunla devam edebilirsiniz. Buradan Rocket VPN uygulamasını indirdikten sonra konum olarak ABD, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, Japonya, Singapur, Avustralya seçeneklerinden dilediğinizi seçin. Böylece cihazınız seçtiğiniz ülkenin sunucularından internete bağlanmış olacaktır.

vpn ulke secimi

Daha sonra Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi sekmesine gelip Google Play Store uygulamasını seçin. Hafıza sekmesinden Veriyi Sil diyerek önbellek ve verileri silin.

google play store veriyi sil

Son olarak Google Play Store’yi Durmaya Zorla diyerek işlemi tamamlayın.

google play store durmaya zorla

Artık indirmek istediğiniz uygulamayı Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Bazı popüler uygulama ve oyunlar örneğin Clash Royale Türkiye’de Google Play üzerinden aylar sonra indirilebilir duruma geldi. Bu tür durumlarda yukarıda anlattığımız işlemi yaparak dilediğiniz ülkedeymiş gibi rahatça oyun ve uygulamaları indirebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap